834 0

 

23-25 март кунлари Сурхондарё вилоятининг Термиз шаҳрида дзюдо бўйича Миллий олимпия қўмитаси соврини учун мусобақа бўлиб ўтди.

Унда Республикамизнинг барча вилоятларидан йиғилган спортчилар совринли ўринлар учун ўз омадларини синаб кўришди. Таъкидлаб ўтиш лозимки, мазкур мусобақа терма жамоамиз учун янги номзодларни саралаб олиш мақсадида ташкил этилди.

Уч кун давом этган беллашувлар якунига кўра ғолиб ва совриндорлар рўйхати қуйидагича кўриниш олди:

Эркаклар:

-60кг:

1-ўрин: Дилшодбек Баратов (Сурхондарё)
2-ўрин: Элшоджон Исаков (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Сардор Ҳуррамов (Сурхондарё), Самарбек Саматов (Самарқанд)

-66кг:

1-ўрин: Дилшодбек Йўлдошев (Тошкент)
2-ўрин: Қобулжон Аҳмедов (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Синдор Нуриллоев (Самарқанд), Амир Ҳамидов (Самарқанд)

-73кг:

1-ўрин: Жаҳонгир Алимардонов (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Раҳматилло Нуриддинбеков (Андижон)
3-ўринлар: Ўрол Содиқов (Сурхондарё), Санжар Баҳромов (Тошкент)

-81кг:

1-ўрин: Нуриддинжон Тилаволдиев (Андижон)
2-ўрин: Анваржон Кенжаев (Қашқадарё)
3-ўринлар: Баҳодир Панжиев (Тошкент вилояти), Нодиржон Ҳуррамов (Қашқадарё)

-90кг:

1-ўрин: Достон Мейлиев (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Элбек Абдуллаев (Самарқанд)
3-ўринлар: Элдор Турсунбоев (Тошкент вилояти), Отабек Тўрабоев (Сурхондарё)

-100кг:

1-ўрин: Ақлмуродбек Худойбердиев (Сурхондарё)
2-ўрин: Жасурбек Шукуров (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Ҳусниддин Эшмирзаев (Самарқанд), Жамшид Ғиёсов (Қашқадарё)


+100кг:

1-ўрин: Элёр Машарипов (Қорақалпоғистон)
2-ўрин: Суҳроб Эгамбердиев (Сурхондарё)
3-ўринлар: Муҳриддин Бўтаев, Ҳусниддин Ҳусанов (Сурхондарё)


Аёллар:

-48кг:

1-ўрин: Моҳинур Мўминова (Сурхондарё)
2-ўрин: Лобар Ҳуррамова (Сурхондарё)
3-ўринлар: Маржона Салоҳиддинова (Сурхондарё), Наргиза Арабова (Қашқадарё)

-52кг:

1-ўрин: Азиза Хонтемирова (Тошкент)
2-ўрин: Нилуфар Рўзиева (Сурхондарё)
3-ўрин: Мухлиса Муҳаммадиева (Сурхондарё)

-57кг:

1-ўрин: Хожар Шопоатова (Сурхондарё)
2-ўрин: Гулсевар Рустамова (Қашқадарё)
3-ўринлар: Дилшода Амирова (Қашқадарё), Ирода Мамашаева (Сурхондарё)

-63кг:

1-ўрин: Зарнигор Одилова (Сурхондарё)
2-ўрин: Юлдуз Узоқова (Сурхондарё)
3-ўринлар: Ўғилой Аминова (Қашқадарё), Менгдона Чориева (Сурхондарё)

-70кг:

1-ўрин: Шоҳиста Назарова (Сурхондарё)
2-ўрин: Мумтоз Бобобоева (Тошкент вилояти)
3-ўрин: Саодат Эштўраева (Сурхондарё)

-78кг:

1-ўрин: Юлдуз Муҳаммадиева (Сурхондарё)
2-ўрин: Юлдуз Омонова (Сурхондарё)

+78кг:

1-ўрин: Дурдона Ҳамроева (Сурхондарё)
2-ўрин: Файзигул Турсунова (Сурхондарё)

Мусобақа давомида шунингдек, жамоавий (микст) йўналишда ҳам беллашувлар бўлиб ўтди. Унда биринчи ўринни сурхондарёлик спортчилар қўлга киритдилар. Иккинчи ва учинчи ўринларни Қашқадарё ва Тошкент жамоалари эгаллади.

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98