Биринчи лига. 22-тур. Учрашувлар якунланди

23 август, 20:04 986

Биринчи лига. 22-тур. Учрашувлар якунланди

Бугун Ўзбекистон чемпионати биринчи лига 22-тур учрашувлари бўлиб ўтади. Биз бу учрашувлардан онлайн транслация уюштиришни режалаштирганмиз.

17:00 «Насаф-2» (Қарши) – «Янгиер» (Янгиер) 2:3 ТУГАДИ
Ҳакамлар: И. Худайдатов (Тошкент), Х. Уралов (Тошкент вил.), К. Хасанов (Тошкент вил.)
Назоратчи: В. Нажафалиев (Тошкент).

«Насаф-2»: 25. Амир Лутфуллаев 5. Отабек Комилжонов 6. Мирзабек Жониқулов 7. Элбек Отақулов 14. Достон Бердиқулов 16. Наврўз Иззатиллаев 18. Саддам Тўхтаев 22. Шахбоз Эркинов 38. Ориф Муродов 42. Жахонгир Халимов 45. Алишер Хошимов

Заҳира: 30. Элшод Қодиров  8. Дурбек Камолов 10. Мухаммаджон Хамроқулов 19. Алпомиш Умиров 27. Жамшид Абдуллаев 31. Сардор Абдухолиқов 33. Фаррух Абсаломов

«Янгиер»: 1. Жавоҳир Комилов , 2. Артур Маматказин, 5. Асилжон Мансуров 7. Турсунмурод Ҳамдамов 14. Акбарали Саттаев 11. Уйғун Бобоназаров 16. Хусан Расулов 20. Шахзод Ғофурбеков 22. Бунёд Шодиев 23. Маъруф Тошев 24. Абдумутал Турсунқулов

Заҳира: 3. Амирхон Иброҳимов, 9. Абдулазиз Жўрабоев,  17. Вячеслав Пурак,
21. Аброр Ҳакимов,

 

17:00 «Норин» (Хаққулобод) – «Локомотив-БФК» (Тошкент) 2:2 ТУГАДИ
Ҳакамлар: А. Рахимов (Андижон), Д. Убайдуллаев (Гулистон), Ш. Юлдашев (Гулистон)
Назоратчи: Т. Абдуллаев (Тошкент).

«Норин»: 16. Шерзод Абдураимов 5. Муҳаммаджон Ҳусанов   6. Ислом Исмоилов 7. Ахрор Умаржонов 9. Сайриддин Ғаффоров 10. Элдор Эргашев 11. Шохжаҳон Аббосов 17. Файзулло Жуманқўзиев 18. Жаъфар Исмоилов 22. Санжар Аҳмедов 23. Жавлон Искандаров

Заҳира: 1. Артур Парванов 2. Азизбек Мамазоитов  8. Убайдулло Холиқулов 18. Хумоюн Муртазоев 21. Комилжон Тожиддинов 12. Жўрабек Рўзиев

«Локомотив-БФК»: 16. Сардор Содиқов 4. Александр Беляков 8. Элёр Мўйдинов 9. Достон Баҳромов 10. Шаҳзод Каримов 15. Фахриёр Ўринбоев 17. Саидмаҳмуд Ғуломов 18. Иброхим Бозоров 21. Рустам Юнусхонов 22. Нурбек Сидабуллаев 24. Дилмурод Қодиров

Заҳира: 1. Шахзод Мадаминов 11. Шухрат Юлдашев  14. Руслан Веклич  20. Шохжахон Тохиржонов  2. Абдумуталлиб Искандаров 25. Улуғбек Ғаниев

 

17:00 «Ёзёвон-Лочинлари» (Ёзёвон) – «Хотира-79» (Уйчи) 3:2 ТУГАДИ
Ҳакамлар: И. Гармашов (Тошкент), Д. Рахмонов (Гулистон), Р. Каримов (Тошкент)
Назоратчи: Г. Каримов (Тошкент).

«Ёзёвон-Лочинлари»: 56. Жасур Абдуллаев 4. Улуғбек Олимов 6. Умиджон Хошимов 7. Зохид Исмоилов 8. Бунёд Абдуманонов 10. Шаҳбоз Абдураҳмонов 11. Бекзод Махпралиев 17. Жаҳонгир Дадабоев  20. Маъмур Қосимов  70. Алишер Файзуллаев 77. Жасур Cаидов

Заҳира: 1. Баходир Йигиталиев 2. Сардор Аҳмадалиев 16. Анвар Абдулхақов 18. Иқрор Раҳимов 19. Мақсад Ибрагимов 28. Адҳам Ахмаджонов 30. Исроил Мухторалиев

«Хотира-79»: 40. Алишер Пахритдинов 2. Хондамир Юлдашев 6. Фозил Дехқонов 7. Хасан Тешабоев 8. Сарвар Сафаров 10. Сардор Теляков 12. Шахзод Маъмуржонов 13. Раҳмон Ўринов 15. Баҳром Юлдашев 16. Бобур Мамажонов 19. Шукур Жумабоев

Заҳира: 32. Дилхуш Мўйдинов  3. Элдор Ражабов 4. Шахзод Саминжонов 5. Иззат Комилов 11. Соҳиб Ботирхонов 14. Иззат Абдуллаев 18. Рустам Аъзамов

 

 

17:00 «Нурафшон» (Бухоро) – «Уз-Донг-Жу» (Андижон) 4:0 ТУГАДИ
Ҳакамлар: Р. Абдувохидов (Қарши), О. Қосимов (Тошкент), Ш. Мақсудов (Тошкент)
Назоратчи: М. Исмоилов (Тошкент).

"Нурафшон": 1. Шаҳзод Шамсиддинов 2. Азамат Шарипов 19. Жаҳонгир Хайриев 5. Баҳтиёр Бозоров 77. Жамшид Ҳасанов 22. Умрилло Рамазонов 12. Қурбон Сатторов 8. Феруз Муинов 9. Саид Ашуров 10. Бахромжон Нарзуллаев 17. Жонибек Раджабов

Заҳира: 33. Рустам Ражабов 15. Шокир Ходжаев 7. Азизбек Муратов 18. МухаммадСиддиқ Тимуров 23. Азиз Бобоев 11. Фузайл Қорёғдиев 22. Жобир Наврўзов

«Уз-Донг-Жу»: 91. Дилмурод Мамаюсупов 5. Асрор Раҳмонов 6. Ойбек Аҳматов 2. Жўрабек Якубов 8. Сухроб Нўмонов 14. Абдураҳмон Комилов 18. Зийнатилло Икромжонов 19. Фехрузбек Салоҳиддинов 10. Аваз Олимжонов 30. Азизбек Қаюмов 77. Озодбек Комилов

Заҳира: 1. Илёс Исмоилов 3. Ахрор Ўктамов 7. Сирожиддин Еттибоев 17. Ислом Ўрмонов 22. Баҳодир Қодиров

 

17:00 «Машъал-2» (Муборак) – «Цементчи» (Қувасой) 1:2 ТУГАДИ
Ҳакамлар: Р. Лутфулин (Тошкент), Т. Галеев (Тошкент), А. Пўлатов (Тошкент)
Назоратчи: Р. Қоратоев (Тошкент вил.)

«Машъал-2» : Тўхтабоев Достонбек, Тўраев Давронбек, Юсупов Мирмуҳсин, Шодмонов Искандар, Убайдуллаев Шахзодбек, Холмуродов Холмурод, Алиқулов Ҳусниддин, Рустамов Суннатулло, Умаров Дониёр, Мирзакулов Жонибек, Тошпўлатов Мухаммад.

Захира: Зиёвуддинов Шухратбек, Иноятов Ахроржон, Эгамбердиев Мирзохид, Назаров Ёдгор, Фарходов Бобур, Ражабов Миржалол, Абдураимов Шахбоз.

«Цементчи»: Турдалев Фаррух, Махмудов Оқилбек, Ахмаджонов Отабек, Исоқов Давронбек, Юсупов Абдул Азиз, Жумақулов Аббосбек, Қобулов Жамшид, Эрматов Суннатулло, Нурбоев Ойбек, Маматов Давронбек, Зокиров Санжарбек.

Захира: Джуманов Илхом, Мелибоев Рахматулло, Сотиволдиев Сардорбек, Рахимов Анвар, Зокиржонов Маъруфжон, Насриддинов Даниэл, Абдурахимов Шахзод.

 



17:30 «Орол» (Нукус) – «Ғаллаорол» (Ғаллаорол) 5:2 ТУГАДИ
Ҳакамлар: К. Расулов (Қарши), С. Хакимов (Самарқанд), Ш. Камаров (Самарқанд)
Назоратчи: А. Тамбовцев (Тошкент).

«Орол»: 16. Айбек Шамшитов 3. Эшниёз Жамиев 5. Шариёр Каримбоев 6. Наврўз Хаипов 7. Мирас Карлибоев 9. Ринат Шулманов 11. Тимур Турдиев 13. Алберт Сиддиқов 15. Ботир Янгибоев 17. Дамир Низанов 18. Ислом Сейтназаров

Захира: Абдусалом Атаниёзов 2. Пўлат Каипназаров 10. Ойбек Рўзимов 11. Тимур Турдиев 12. Алишер Собиров 14. Элдор Шухратбеков

«Ғаллаорол»:  95. Баракатилло Исроилов 4. Азиз Маткаримов 5. Лазиз Нуритдинов 7. Элбек Имомназаров 9. Шерзод Жўрақўзиев 10. Константин Боев 11. Нурлибек Таласбоев 19. Бехруз Дўстмуродов 22. Давлатбек Рашидов 31. Жавоҳир Абдуҳолиқов 94. Холмўмин Давронов

Заҳира: 3. Азамат Юнусов 6. Мансур Бўтаев 13. Жасур Абдуғаниев 17. Зафар Раҳмонов 18. Жавлон Ибодуллаев 33. Ислом Мелибоев

 

17:30 «Хоразм» (Урганч) – «Зомин» (Зомин) 2:0 ТУГАДИ
Ҳакамлар: Ш. Ражабов (Бухоро), А. Калинин (Қарши), Ш. Рахматов (Бухоро)
Назоратчи: Ш. Эгамбердиев (Қарши).

 «Хоразм»: 35. Ғайрат Ўдаев 3. Рафик Каримов 4. Улуғбек Худойбердиев 5. Равшан Султонов 8. Абдумалик Тошпўлатов 9. Шариф Мирзаев 10. Темур Бекчанов 12. Жасур атажонов 13. Мухаммадқодир Рахимберганов 15. Зохид Раупов 17. Эрбол Сейтназаров

Заҳира: 2. Бахтишод Юлдашев 6. Асадбек Мамбетов 7. Темур Исмоилов 11. Сардор Матмуратов 14. Мирзо Курязов 16. Неъматжон Мадаминов

«Зомин»: 77. Отабек Садиев 3. Жалолиддин Саидов 4. Элдор Каримов 5. Шухрат Садриддинов 6. Савелий абаромов 7. Рохиддин Абдурасулов 8. Ринат Мухамметшин 11. Нодир Ибрагимов 14. Достон Тошматов 17. Соҳиб Абдуллаев 20. Сардор Усмонов

Заҳира: 2. Шуҳрат Садриддинов 29. Султон Келдибеков 9. Лутфулло Файзуллаев 10. Дурбек Камолов 15. Дилмурод Икромов 27. Жахонгир Хамроев 21. Рустам Файзуллаев

 

 

18:00 «Сурхон» (Термиз) – «НБУ-Осиё» (Тошкент) 2:1 ТУГАДИ
Ҳакамлар: З. Қодиров (Навои), Ш. Файзиев (Жиззах), А. Султонов (Навои)
Назоратчи: Х. Мухторов (Самарқанд).

"Сурхон": 35. Акром Ходжаев, 3. Илхом Комилов, 4. Миржалол Қурбонов, 5. Нажмиддин Нормуродов, 8. Фаррух Ҳайдаров, 9. Низомжон Норов, 10. Сарвар Холматов, 11. Санжар Баратов, 17. Азизбек Усмонов, 22. Акбар Муродов, 77. Жонибек Кўчимов

Захира: 1. Руслан Матниязов, 19. Ислом Пулатов, 27. Сардор Расулов, 18. Владислав Павленко, 20. Сардор Арабов, 29. Улугбек Маманоров

 "НБУ-Осиё": 1. Мўминов Искандар, 3. Олимов Миршохид, 4. Кагиров Тимур, 6. Абдурахмонов Шохрухбек, 7. Абдулладжонов Сунатилла, 8. Тўҳтаназаров Рамзиддин, 10. Усманов Тимур, 17. Абдуғаниев Орифжон, 19. Вагапов Руслан, 20. Салимов Алишер, 21. Исматов Аваз.

Захира: 91. Рахимов Бобур, 2. Пўлатов Аббос, 5. Рўзматов Бегзод, 9. Ағзамов Хумоюн
11. Абдухоликов Орифхужа, 15. Мухторов Жавохир, 18. Дўсматов Равшан.

 

 

18:00 «Андижон» (Андижон) – «Истиқлол» (Фарғона) 2:1 ТУГАДИ
Ҳакамлар: В. Агишев (Тошкент), И. Носиров (Наманган), М. Нехочин (Наманган)
Назоратчи: Ш. Бозоров (Наманган).

«Андижон»: Акмал Ортиқов, Хамза Каримов, Сирож Хамроев, Равшан Асланов, Абдулазиз Ёқубов, Ойбек Нурматов, Фарход Бекмуродов, Иброхим Отахонов, Акмал Холматов, Фирдавс Асадов, Анвар Бердиев.

Захира: Элдор Исабоев, Шаҳзод Жумабоев,
Алишер Абдувоҳидов, Собир Ҳамидов, Фарруҳ Бекмуротов, Қаҳрамон Маҳамаджонов

«Истиқлол»: Дониёр Усмонов, Азиз Мадалиев, Даврон Қорабоев, Шуҳрат Хамидов, Абдуҳамид Қурбонов, Анвар Хожимирзаев, Рустам Абдухамидов, Тимур Султонов, Шохрух Бойқўзиев, Санжар Асқаралиев, Хошим Шокиров.

Захира: Нодир Ашурматов, Абдулазиз Жўрабоев, Маҳаммадсултон Фозилов, Элёр Акбаров, Муҳаммаджон Расулов, Бобур Аминжонов