1674 0

Тошкентдаги «Туркистон» саройида бодибилдинг бўйича Ўзбекистон очиқ чемпионати ўтказилди.

Мусобақада мамлакатимиз спортчиларидан ташқари Қозоғистондан келган спортчилар ҳам ғолиблик учун куч синашди.

Чемпионатнинг натижалари билан танишинг:

Спорт-Физик (эркаклар) / 180 смгача:

1. Ғуломов Нуриллахўжа (Тошкент)

2. Жубандиков Эрбол (Қозоғистон)

3.Табатадзе Малхаз (Қарши)

 

Спорт-Физик (эркаклар) 180 см юқори (+4 кг):

1. Боймирзаев Бахромжон (Сурхондарё)

2. Эгамбердиев Дониёр (Тошкент)

3. Абдуллаев Ибодулло (Бухоро)

 

Модель-Физик (аёллар) 165 см гача:

1.Ахматқулова Диана (Тошкент)

2.Бессонова Диана (Тошкент)

 

Модель-Физик (аёллар) 165 см юқори:

1.Турдиқулова Гулжаҳон ( Тошкент вилояти)

2.Нураева Анна (Тошкент)

3 Барчан-Попова Наталя (Тошкент)

 

Атлет-Физик ( аёллар) 165 см гача:

1.Нураева Елена (Тошкент)

2. Менгнорова Регина ( Тошкент вилояти)

3.Мордосина Оксана (Тошкент)

 

Атлет-Физик (аёллар) 165 смгача:

1. Шаварина Светлана (Тошкент)

2.Чернова Светлана (Тошкент)

 

Бодибилдинг (эркаклар-мастер) очиқ категория:

1.Третяков Петр (Тошкент)

2. Сахаров Александр (Тошкент)

3.Тоҳиров Отабек (Бухоро)

 

Бодибилдинг (эркаклар) -65 кг

1.Муротов Миржалол (Бухоро)

2.Василев Александр (Самарқанд)

 

Бодибилдинг (эркаклар) -70 кг:

1. Асатов Гайрат (Тошкент)

2. Юлдашев Сардор (Тошкент)

3.Котляров Павел (Тошкент)

 

Бодибилдинг (эркак) -75 кг

1.Салмонов Сагадат (Қозоғистон)

2.Сатторов Жасур (Сурхондарё)

3.Бахриев Фарход (Бухоро)

 

Бодибилдинг (эркаклар)-80 кг

1.Акбаров Акром (Тошкент)

2.Третяков Пётр (Тошкент)

3. Мақсудов Фарҳод (Тошкент)

 

Бодибилдинг (эркакрлар) - 85 кг

1. Таварбеков Николай (Тошкент)

2.Аҳмедов Бунёд (Сирдарё)

3. Хамедов Мажид (Тошкент)

 

Бодибилдинг (эркаклар)-90 кг

1.Зуфаров Суннат (Тошкент)

2.Сахаров Александр (Тошкент)

3.Рамазрнов Руслан (Тошкент)

 

Бодибилдинг (эркаклар) - 100 кг

1.Александров Руслан (Тошкент)

Бодибилдинг (эркаклар) +100 кг

1.Ниёзов Дилшод (Фарғона)

 

Бодибилдинг (эркаклар) / Абсолют вазн тоифаси:

1.Зуфаров Суннат (Тошкент)

2.Акбаров Акром (Тошкент)

3.Таварбеков Николай (Тошкент)

Sports.uz

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98