Бокс бўйича Осиё чемпионати старт берилди

30 апрель,2017, 11:45 1225

Бокс бўйича Осиё чемпионати старт берилди

Хабарингиз бор, бугун Тошкент шаҳрида Бокс бўйича Осиё Чемпионатига старт берилади.

Ўзбекистон Спорт Мажмуасида 30 арпелдан 7 майгача кунлари бўлиб ўтадиган бокс бўйича Осиё чемпионати мусобақаси бир неча дақиқалардан сўнг бошланади.

Халқаро бокс ассоциацияси AIBA – мусобақалар тақвимига киритилган қитъа миқёсидаги энг нуфузли мусобақада Осиёнинг 29 та давлатидан 179 нафар энг кучли боксчилар ғолиблик учун рингга чиқишади.

Осиё чемпионатида боксчилар совринли ўринлардан ташқари шу йилнинг август ойида Германияда бошланадиган бокс бўйича жаҳон чемпионатига бериладиган йўлланмалар учун курашади.

Халқаро бокс қоидаларига биноан жанглар ўнта – 49, 52, 56, 60, 64, 69, 75, 81, 91, +91 килограмм вазн тоифаларида ўтказилади

 

SPORTS.uz Ахборот Портали ушбу жангларнинг натижаларини онлайн тарзда сиз азиз ўқувчиларга тақдим этади.

English Live Coverage Click HERE

12:00 (GMT+5) | Day 1

Preliminaries Men's Light Fly (46-49kg)

RED MOHD REDZUAN Muhamad F B (Malaysia)

BLUE PALLEHA M Thiwanka S R (Sri Lanka) - Winner 

 

Preliminaries Men's Light Fly (46-49kg)

RED WANGDI Tashi (Bhutan)

BLUE NASER Hasan A N (IRAN) - Winner

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED BATTUMUR Misheelt (Mongolia)

BLUE MYRADOV Shatlykmyrat (Turkmenistan)  - Winner

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED HAN Younghun (Korea Republic) 

BLUE JALIL Danial Abdul (Singapore)

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED KAO Shih-Yen (Chinese Taipei)

BLUE MAKARAWE Simon (Indonesia)  - Winner

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED ABDULLAEV Sirozhiddin (Kyrgyzstan)

BLUE BAUTISTA Mario (Philippines) - Winner

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED VOHIDOV Asror (Tajikistan)

BLUE RAI Puran (Nepal)

 

Preliminaries Men's Bantam (56kg)

RED ALWADI Mohammad A (Jordan) - Winner

BLUE ESHAQ ZAI Mohammad H (Afganistan)

 

Preliminaries Men's Light Welter (64kg)

RED SHRESTHA Deepak (Nepal)

BLUE ARMASH Esmail (I.R. Iran)

 

Preliminaries Men's Light Welter (64kg)

RED AZMI Khir (Malaysia)

BLUE IBRAGIMOV Bekdaulet (Kazakhstan)  - Winner

 

Preliminaries Men's Middle (75kg)

RED SHABDANBAEV Yktyiar (Kyrgyzstan)

BLUE KUTTIYA Pathomsak (Thailand)

 

Preliminaries Men's Middle (75kg)

RED RAMA K Indran (Malaysia)

BLUE MOUSAVI Seyedshahin (I.R. Iran)  - Winner

 

Preliminaries Men's Middle (75kg)

RED KAN Chia-Wei (Chinese Taipei)

BLUE WEN Yinhang (China)

 

Preliminaries Men's Middle (75kg)

RED ABUDABAAT Qasim (Palestine)  - Winner

BLUE MARASINGHE A Chamara S K (Sri Lanka)