1085 0

 

Тошкентда дзюдо бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати якунига етди. Бу ҳақда МОҚ матбуот хизмати хабар бермоқда. 

Ушбу мусобақада мамлакатимизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган спортчилар иштирок этишди. Мусобақанинг аҳамиятли томони шундаки, чемпионат орқали терма жамоа мураббийлари янги номларни сараб олиш билан биргаликда, Жакартада бўлиб ўтадиган Осиё ўйинлари олдидан спортчиларнинг имкониятларини яна бир бор синовдан ўтказиб олишди.

Чемпионат якунларига кўра совринли ўринларни қўлга киритган спортчилари рўйхатини қуйидагича кўриниш олди:

Эркаклар

-60кг:

1-ўрин: Раҳмон Жумаев (Бухоро)
2-ўрин: Достон Рўзиев (Тошкент)
3-ўринлар: Дилшодбек Баратов (Сурхондарё), Мирзоҳир Муҳаммаджонов

-66кг:

1-ўрин: Сардор Нуриллаев (Самарқанд)
2-ўрин: Артём Штурбабин (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Достонжон Ҳолиқулов (Самарқанд), Ҳожиакбар Олимов (Фарғона)

-73кг:

1-ўрин: Ҳикматулло Тўраев (Сурхондарё)
2-ўрин: Умиджон Абдуллаев (Бухоро)
3-ўринлар: Жаҳонгир Алимардонов (Тошкент вилояти), Улуғбек Отамуродов (Тошкент)

-81кг:

1-ўрин: Шарофиддин Болтабоев (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Улуғбек Ўроқов (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Баҳодир Панжиев (Тошкент вилояти), Нодиржон Ҳуррамов (Қашқадарё)

-90кг:

1-ўрин: Шаҳзод Собиров (Хоразм)
2-ўрин: Давлат Бобонов (Самарқанд)
3-ўринлар: Руслан Бегматов (Хоразм), Достон Мейлиев (Тошкент вилояти)

-100кг:

1-ўрин: Муҳаммадкарим Ҳуррамов (Самарқанд)
2-ўрин: Шоберди Рустамов (Қашқадарё)
3-ўринлар: Жасурбек Шукуров (Тошкент вилояти), Жамшид Ғиёсов (Қашқадарё)

+100кг:

1-ўрин: Бекмурод Олтибоев (Сурхондарё)
2-ўрин: Ихтиёр Холмуродов (Тошкент вилояти)
3-ўрин: Ҳусниддин Ҳусанов (Сурхондарё)

Аёллар:

-48кг:

1-ўрин: Кумуш Курязова (Хоразм)
2-ўрин: Нодира Абдуқаюмова (Тошкент)
3-ўринлар: Кимё Марасулова (Тошкент), Барчиной Каримова (Наманган)

-52кг:

1-ўрин: Диёра Келдиёрова (Самарқанд)
2-ўрин: Сита Қадамбоева (Хоразм)
3-ўринлар: Мухлиса Ганжаева (Хоразм), Дилдора Убайдуллаева (Андижон)

-57кг:

1-ўрин: Амангул Алланазарова (Қорақалпоғистон)
2-ўрин: Шаҳзода Усмонова (Самарқанд)
3-ўринлар: Ибодатхон Агажанова (Андижон), Фарангиз Хожиева (Хоразм)

-63кг:

1-ўрин: Гулноза Зияева (Самарқанд)
2-ўрин: Фарангиз Холмуродова (Қашқадарё)
3-ўринлар: Маҳлиё Маннонова (Навоий), Хожиниса Комолдинова (Андижон)

-70кг:

1-ўрин: Шоҳиста Назарова (Сурхондарё)
2-ўрин: Зарнигор Бейлиева (Хоразм)
3-ўринлар: Гулҳаё Мардонова (Навоий), Маликахон Қаҳҳорова (Андижон)

-78кг:

1-ўрин: Нодира Юлдашева (Тошкент)
2-ўрин: Моҳинисахон Ҳусанова (Андижон)
3-ўринлар: Юлдуз Муҳаммедова (Сурхондарё), Сулувхан Пиримбетова (Қорақалпоғистон)

+78кг:

1-ўрин: Рината Илматова (Сурхондарё)
2-ўрин: Дилноза Камолова (Навоий)
3-ўринлар: Диляйра Бердиева (Қашқадарё), Сабрина Қулдошева (Навоий)

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98