Гамбург-2017: Мусобақада ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олган барча боксчилар билан танишинг

3 сентябрь,2017, 10:53 2199

Гамбург-2017: Мусобақада ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олган барча боксчилар билан танишинг

Бир ҳафтадан ошиқ вақт давомида ўзбекистонлик ва умуман бокс ихлосмандларини катта хаяжонда ушлаб турган бокс бўйича жаҳон чемпионати якунига етди.

Ўзбекистон терма жамоаси ҳам ушбу мусобақада муносиб тарзда иштирок этди. Вакилларимиз 1 та олтин, 3 та кумуш ва икки бронза медалини қўлга киритган холда, умумжамоа ҳисобида Кубадан сўнг иккинчи бўлишди.

Умуман мусобақада 10 вазн тоифасида жами 40 та медаллар ўз эгасини  топди. 20 мамлакат боксчилари ғолиб ва совриндорлар сафидан ўрин эгаллашди.

Биз эса қуйида ушбу мусобақада ғолиб ва совриндор бўлган барча 40 боксчи билан таништирамиз.

49 кг:

  1. Хоанис Архилагос (Куба).
  2. Хасанбой Дўсматов (Ўзбекистон).
  3. Жомарт Ержан (Қозоғистон) ва Юберхен Мартинес Ривас (Колумбия).

52 кг:

  1. Йосвани Вейтия (Куба).
  2. Жасурбек Латипов (Ўзбекистон).
  3. Тамир Галанов (Россия) ва Инкю Ким (Жанубий Корея).

56 кг:

  1. Қайрат Ералиев(Қозоғистон).
  2. Дюк Роган (АҚШ).
  3. Гаурав Бидхури (Хиндистон) ва Питер МакГрейл (Англия).

60 кг:

  1. Софьян Умиа (Франция).
  2. Ласаро Альварес (Куба).
  3. Отар Ераносян (Грузия) ва Дофржнямбуугийн Отгондалай (Монголия).

64 кг:

  1. Энди Круз Гомез (Куба).
  2. Иқболжон Холдоров (Ўзбекистон).
  3. Фрейдис Рохас (АҚШ) ва Ованес Бачков (Арманистон).

69 кг:

  1. Шахрам Ғиёсов (Ўзбекистон).
  2. Роньель Иглесиас (Куба).
  3. Аблайхан Жусупов (Қозоғистон) ва Абас Бароу (Германия).

 75 кг:

  1. Александр Хижняк (Украина).
  2. Абилхан Аманқул (Қозоғистон).
  3. Камран Шахсуварлы (Озарбайжон) и Трой Исли (АҚШ).

81 кг:

  1. Хулио Сесар ла Крус (Куба).
  2. Джозеф Уорд (Ирландия).
  3. Карлос Андрес Мина Кайседо (Эквадор) ва Бектемир Мелиқўзиев (Ўзбекистон).

91 кг:

  1. Эрисланди Савон (Куба).
  2. Евгений Тищенко (Россия).
  3. Василий Левит (Қозоғистон) ва Санжар Турсунов (Ўзбекистон).

 +91 кг:

  1. Магомедрасул Меджидов (Озарбайжон).
  2. Қамшибек Кункабаев (Қозоғистон).
  3. Фоку Арсен (Камерун) и Джозеф Гудолл (Австралия).