Онлайн трансляция. Ўзбекистон терма жамоаси Бокс бўйича Осиё чемпионатида иштирокини бошламоқда

30 апрель,2017, 18:25 1699

Онлайн трансляция. Ўзбекистон терма жамоаси Бокс бўйича Осиё чемпионатида иштирокини бошламоқда

Куннинг иккинчи ярмидан бошлаб старт олган Бокс бўйича Осиё чемпионатининг дастлабки 14 жанги ортда қолди. 49, 56, 64 ҳамда 75 килограмм вазн тоифасида 28 нафар боксчи рингга кўтарилди. 21 мамлакат вакиллари ўз иштирокини аллақачон бошлаб бўлган бўлса, яна 7 мамлакат вакиллари бугун соат 19.00 дан бошлаб кетма-кет равишда мусобақадаги дастлабки жангларини ўтказади.

Мавқейи жиҳатидан энг олий ўринда турувчи ушбу чемпионатнинг дастлабки кунида Ўзбекистон терма жамоасидан фақатгина Жасурбек Латипов ринга чиқди.

Ҳамюртимиз устунлиги остида ўтган баҳсда, Жасурбек Латипов рақибга ҳеч қандай имконият қолдирмади ва чемпионатни ғалаба билан бошлади.

Мусобақанинг расмий очилиш маросимидан сўнг аренага йиғилган бокс ихлосмандлари яна 14 жангнинг гувоҳи бўлишлари мумкин.

SPORTS.uz Ахборот Портали ушбу жангларнинг натижаларини онлайн тарзда сиз азиз ўқувчиларга тақдим этади.

English Live Coverage Click HERE

19:30 (GMT+5) | Day 1

Preliminaries Men's Fly (52kg)

RED ASIF Syed M (Pakistan)

BLUE LATIPOV Jasurbek (Uzbekistan) - WINNER

 

Preliminaries Men's Fly (52kg)

RED MOHAMMADPOURSAMARIN Sajad (I. R. Iran)

BLUE CHANG Yong (China) - WINNER

 

Preliminaries Men's Fly (52kg)

RED MUNGUN-ERDENE Gandulam (Mongolia) - WINNER

BLUE THINLEY Ugyen (Bhutan)

 

Preliminaries Men's Light (60kg)

RED WANGDI Dorji (Bhutan)

BLUE NAIDURALAGE Gayan S J (Sri Lanka) - WINNER

 

Preliminaries Men's Light (60kg)

RED MALABEKOV Omurbek (Kyrgyzstan) - WINNER

BLUE CHOI Haeju (Korea Republic)

 

Preliminaries Men's Light (60kg)

RED USMONOV Bakhodur (Tajikistan)

BLUE HASAN Ammar J H (Iraq) - WINNER

 

Preliminaries Men's Light (60kg)

RED BIN AHMAD Muhamad H (Singapore)

BLUE PALICTE James (Philippines) - WINNER

 

Preliminaries Men's Welter (69kg)

RED EASHASH Zeyad (Jordan) - WINNER

BLUE WANGDI Sangay (Bhutan)

 

Preliminaries Men's Welter (69kg)

RED SAKENOV Ermek (Kyrgyzstan)

BLUE BACHO Joel (Philippines) - WINNER

 

Preliminaries Men's Welter (69kg)

RED THARUMALINGAM Thulasi (Qatar) - WINNER (TKO)

BLUE RAJA SELVAN Theena T (Malaysia)

 

Preliminaries Men's Welter (69kg)

RED HUANG Zhao-Cheng (Chinese Taipei)

BLUE AMANGELDIYEV Serdar (Turkmenistan) - WINNER

 

Preliminaries Men's Welter (69kg)

RED ZAIB Gul (Pakistan) - WINNER (TKO)

BLUE HARARA Ahmed (Palestine)