Ўзбекистон кубоги 1/16 босқич ўйинлари ҳакамлари маълум
Бугун ва эртага Ўзбекистон кубогининг 1/16 финал босқич ўйинлари бўлиб ўтади. ПФЛ расмий сайти ушбу босқичдаги ўйинларни бошқарадиган ҳакамлар ва назоратчиларни маълум қилди.
Ўзбекистон кубоги 1/16 финал
24 март (жума)
«Уз-Донг-Жу» (Андижон) – «Бухоро» (Бухоро)
Ҳакамлар: Ш. Қосимов (Тошкент), Р. Фозилов (Наманган), М. Мажидов (Наманган), В. Агишев (Тошкент)
Назоратчи: А. Хотамов (Тошкент).
«Локомотив-БФК» (Тошкент) – «Насаф» (Қарши)
Ҳакамлар: И. Ибрагимов (Нукус), Д. Сарсенов (Нукус), Б. Канназаров (Нукус), А. Рубаков (Тошкент)
Назоратчи: А. Арутюнов (Тошкент).
«Зомин» (Зомин) – «Динамо» (Самарқанд)
Ҳакамлар: А. Асимов (Тошкент), Р. Серазетдинов (Тошкент), А. Цапенко (Тошкент вил.), М. Турдиев (Жиззах)
Назоратчи: Б. Тоғаев (Тошкент).
«Ёзявон-Лочинлари» (Ёзявон) – «Обод» (Тошкент)
Ҳакамлар: Т. Тўхтасинов (Андижон), А. Маражабов (Андижон), З. Абдурахмонов (Андижон), О. Тўйчибоев (Фарғона)
Назоратчи: М. Исмоилов (Тошкент).
«Хотира-79» (Уйчи) – «Шўртан» (Ғузор)
Ҳакамлар: А. Рахимов (Андижон), А. Усмонов (Тошкент). Т. Гайнулин (Тошкент), А. Рисқуллаев (Тошкент)
Назоратчи: Р. Серазетинов (Тошкент).
25 март (шанба)
«Нарин» (Хаққулабод) – «Қизилқум» (Навоий)
Ҳакамлар: В. Агишев (Тошкент), Н. Рўзимов (Тошкент), Р. Нуғмонов (Тошкент), Т. Тўхтасинов (Андижон)
Назоратчи: С. Зайлобидинов (Фарғона).
«Сурхон» (Термиз) – «Қўқон-1912» (Қўқон)
Ҳакамлар: З. Қодиров (Навоий), С. Хакимов (Самарқанд), Ш, Камаров (Самарқанд), Н. Мухамадиева (Термиз)
Назоратчи: Х. Мухтаров (Самарқанд).
«НБУ-Осиё» (Тошкент) – «Металлург» (Бекобод)
Ҳакамлар: И. Танташев (Бухоро), Х. Шодмонов (Бухоро), А. Қулдошев (Бухоро), Д. Мухторов (Тошкент)
Назоратчи: Г. Имамов (Тошкент).
«Цементчи» (Қувасой) – «Олмалиқ» (Олмалиқ)
Ҳакамлар: В. Серазетдинов (Тошкент), А. Сидоров (Тошкент), Д. Сайлалов (Тошкент), О. Тўйчибаев (Фарғона)
Назоратчи: О. Дачев (Тошкент).
«Истиклол» (Фарғона) – «Машъал» (Муборак)
Ҳакамлар: А. Рисқуллаев (Тошкент), Р. Шояхметов (Тошкент), А. Снетков (Тошкент вил.), Р. Копадзе (Фарғона)
Назоратчи: Ф. Абдуллаев (Тошкент).
«Андижон» (Андижон) – «Нефтчи» (Фарғона)
Ҳакамлар: О. Толибжонов (Тошкент), Ф. Ёрмухамедов (Тошкент), Б. Бахромов (Тошкент), А. Рахимов (Андижон)
Назоратчи: А. Попов (Тошкент).
«Хоразм» (Урганч) – «Навбахор» (Наманган)
Ҳакамлар: А. Эргашев (Тошкент), Ш. Файзиев (Жиззах), С. Ульфатов (Тошкент вил.), Э. Турсунов (Бухоро)
Назоратчи: О. Рубаков (Тошкент).
26 март (якшанба)
«Орол» (Нукус) – «Сўғдиёна» (Жиззах)
Ҳакамлар: Д. Пислегин (Тошкент), Б. Қодиров (Бухоро), А. Калинин (Қарши), Ф. Достонов (Жиззах)
Назоратчи: И. Шарипов (Бухоро).
Фикрлар