Самбо бўйича бўлиб ўтаётган Осиё чемпионатидан навбатдаги фоторепортаж

1 июль, 22:45 953

Самбо бўйича бўлиб ўтаётган Осиё чемпионатидан навбатдаги фоторепортаж

"Ўзбекистон" спорт мажмуида самбо бўйича бўлиб ўтаётган мусобақаларнинг иккинчи куни ҳам ниҳоясига етди. Бугунги мусобақа ғолиб ва совриндорлари билан танишинг:

Қизлар

48 кг

1. BAVUUDORJ Baasankhuu (MGL)

2. NUROVA Komila (UZB)

3. MUSILIM Ulbolsyn (KAZ)

60 кг

1. DARMENBAEVA Klara (UZB)

2. AMANBEKOVA Aray (KAZ)

3. ZAKURDAYEVA Anastasiya (TKM)

75 кг

1. BAATARSUKH Ganzaya (MGL)

2. KAHHOROVA Malika (UZB)

3. TAMABEK Venera (KAZ)

3. KIM Nahyeoung (KOR)

Ўсмирлар

56 кг

1. ANUARBEK Arkhat (KAZ)

2. LAVJARGAL Ankhzaya (MGL)

3. DAVLATOV Davlatshoh (TJK)

3. AKHMEDJANOV Islom (UZB)

70 кг

1. KHODJIMAMATOV Firdavs (UZB)

2. KOSSEKOV Kossek (TKM)

3. KARABAEV Abai (KGZ)

3. SHAMSIDINOV Subkhiddin (TJK)

87 кг

1. STAMPOLAV Kuandyk (KAZ)

2. KERIMKULOV Temirlan (KGZ)

3. KHASANOV Akobir (UZB)

3. SOIBOV Vaisiddin (TJK)

Ўсмир қизлар

48 кг

1. RAKHMONOVA Nilufar (UZB)

2. NAZAROVA Aziza (TKM)

3. KUDYRETILLA Aizhan (KAZ)

60 кг

1. BARTERDENE Bujidmaa (MGL)

2. OLIMOVA Khamida (UZB)

3. AKMOLDA Laila (KAZ)

72 кг

1. ALMAGANBET Gulderai (KAZ)

2. NURMEDOVA Ogulgerek (TKM)

3. ZIKRILLAYEVA Dilorom (UZB)

Ўсмирлар

52 кг

1. KABDOLOV Armat (KAZ)

2. ORAZDURDYEV Yagmyr (TKM)

3. YEH Ching-nan (TPE)

3. IBRAGIMOV Shakhzod (UZB)

68 кг

1. KOSSEKOV Muhammet (TKM)

2. ABZHALIEV Farkhad (KGZ)

3. SAIDJONI Haidar (TJK)

3. KUATAY Arnur (KAZ)

90 кг

1. MAHMATKULOV Jasurbek (UZB)

2. RAMAZANOV Ayan (KAZ)

3. BAYARTUGS Enkhbayar (MGL)

3. KANATBEK UULU Anarbek (KGZ)

Аёллар

52 кг

1. BABAMURATOVA Gulbadam (TKM)

2. SAMPIL Solongogerel (MGL)

3. YERBOLOVA Gulnur (KAZ)

3. VALIEVA Shakhzoda (UZB)

64 кг

1. ZHUMBAEYVA Dinara (KAZ)

2. MAMANOVA Gulchekhra (UZB)

3. CHERKEZOVA Chynar (TKM)

80 кг

1. TAIZHANOVA Kalzhan (KAZ)

2. MULKIYEVA Mahri (TKM)

3. ESANOVA Maftuna (UZB)

3. AZIZOVA Aziza (TJK)

Эркаклар

57 кг

1. KARIMOV Akmaliddin (TJK)

2. ASKHAMBAY Yssatay (KAZ)

3. AKHMEDOV Rakhmatjon (UZB)

3. AVLIYAKULIYEV Maksudjan (TKM)

74 кг

1. MUNAVAROV Muboriz (TJK)

2. POPULOV Kasym (TKM)

3. ABDRAKHMANOV G. (KAZ)

3. TILAVOLDIEV Nuriddinjon (UZB)

100 кг

1. KHALIMOV Parviz (UZB)

2. KUDAIBERGENOV N. (KAZ)

3. ABDULLOEV Shamshod (TJK)

3. GONCHAROV Pavel (KGZ)

Жанговар самбо

62 кг

1. DOVLETOV Kerimberdi (TKM)

2. MUKASHEV Ulan (KAZ)

3. KHAKIMOV Ulukbek (UZB)

3. SATIKEEV Zhoodarbek (KGZ)

82 кг

1. NURMATOV Bekhzod (UZB)

2. SOLTANOV Elgun (TKM)+

3. ASHIRBEKOV Beibit (KAZ)

3. FOZILBEKOV Firdavs (TJK)

+100 кг

1. ABDIMAMAT UULU Ulan (KGZ)

2. ESENOV Emin (TKM)

3. ALI ZADE Abbas (IRI)

3. TURSYN Aldiyar (KAZ)

Эртага Осиё чемпионатининг сўнгги куни.