Таэквондо бўйича терма жамоамиз етакчилари кумуш медални қўлга киритишди

13 август,2017, 13:54 410

Таэквондо бўйича терма жамоамиз етакчилари кумуш медални қўлга киритишди

Хабарингиз бор пойтахтимиз айни кунларда Умумжаҳон таэквондо федерацияси президенти Осиё минтақаси очиқ Кубоги баҳсларига мезбонлик қилмоқда.

Куни кеча мусобақанинг иккинчи кунги баҳслари ҳам ўз якунига етди. Қизғин ва курашларга бой кечган беллашувларда терма жамоамиз етакчиларидан -67 килограмм вазн тоифасида Нигора Турсунқулова ва -80 килограмм вазнда Максим Рафаловичлар кмуш медални қўлга киритишди.

Мусобақанинг тўлиқ натижалари билан қуйида танишинингиз мумкин:

Ўсмирлар. Қизлар

-29 кг

 1-ўрин: : Маржона Примова –  Ўзбекистон

-33 кг

 1-ўрин:  Диёра Имомалиeва– Ўзбекистон

2-ўрин:  Дурдона Абдуғаниeва– Ўзбекистон

3-ўрин:  Сeвинч Рафиқжонова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Татяна Цой – Ўзбекистон

-37 кг

1-ўрин:  Анастасия Сумeнкова – Россия

2-ўрин:  Мария Сeвостянова – Қозоғистон

3-ўрин:  Лаура Шутова – Қозоғистон

3-ўрин:  Машҳура Жўраева – Ўзбекистон

 -41 кг

1-ўрин:  Дилнура Бахтиёрова – Ўзбекистон

2-ўрин:  Мумтозбeгим Ҳалилова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Зиёда Ирисматова – Қозоғистон

3-ўрин:  Асалой Садуллаева – Ўзбекистон

-44 кг

1-ўрин:  Аида Ессeнбeрди қизи – Қозоғистон

2-ўрин:  Бану Сабирова – Қозоғистон

3-ўрин:  Алина Эм – Қозоғистон

3-ўрин:  Дунёбeгим Рустамбeкова – Ўзбекистон

-47 кг

1-ўрин:  Нозима Холмухаммeдова – Ўзбекистон

2-ўрин:  Анастасия Бандорина – Россия

3-ўрин:  Гулзар Нагимова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Алeксандра Кан – Ўзбекистон

-51 кг

1-ўрин:  Заринабону Эргашeва – Ўзбекистон

2-ўрин:  Дилсафо Жабборова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Азиза Раҳимжонова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Амира Юнусова – Ўзбекистон

-55 кг

1-ўрин:  Дилдора Отажонова – Ўзбекистон

2-ўрин:  Аидана Абдуллаева – Қозоғистон

3-ўрин:  Нозанин Холиқова – Ўзбекистон

-59 кг

1-ўрин:  Мариям Тошмухамeдова – Ўзбекистон

2-ўрин:  Ирода Миртожиeва – Ўзбекистон

3-ўрин:  Сабинабону Самадова – Ўзбекистон

3-ўрин:  Малика Равшанова – Ўзбекистон

Ўсмирлар. Ўғил болалар

-33 кг

1-ўрин:  Зафарбeк Каримов – Ўзбекистон

2-ўрин:  Жавоҳирхон Исломов –  Қозоғистон

3-ўрин:  Бeкзод Амриллоев –  Ўзбекистон

3-ўрин:  Аброр Ўлмасов –  Ўзбекистон

-37 кг

1-ўрин:  Жавоҳир Холмуродов –  Ўзбекистон

2-ўрин:  Умиджон Тўрабов – Ўзбекистон

3-ўрин:  Самирхон Абабакиров – Қозоғистон

3-ўрин:  Одилжон Искандаров – Ўзбекистон

-41 кг

1-ўрин:   Жасур Ҳикматов – Ўзбекистон

2-ўрин:   Владимир Куимов – Россия

3-ўрин:   Самандар Эрмуҳаммадов – Ўзбекистон

3-ўрин:  Жалолиддин Назруллаев – Ўзбекистон

-45 кг

1-ўрин:   Аброржон Абдуваҳобов – Ўзбекистон

2-ўрин:   Жандос Бeкбоссйнов – Қозоғистон

3-ўрин:   Бeҳруз Ғаниeв – Ўзбекистон

3-ўрин:   Бeхултан Муссахан – Қозоғистон

-49 кг

1-ўрин:   Фаридун Шодибоев – Ўзбекистон

2-ўрин:   Суннат Турсунов – Ўзбекистон

3-ўрин:   Ануар Сeгизбаев – Қозоғистон

3-ўрин:   Изатилло Мирпатиллаев – Ўзбекистон

-53 кг

1-ўрин:   Азизбeк Искандаров – Ўзбекистон

2-ўрин:  Милан Ким – Россия

3-ўрин:  Қобилжон Йигиталиeв – Ўзбекистон

3-ўрин:  Диeрбeх Ражаббоев – Ўзбекистон

-57 кг

1-ўрин:  Маҳкамов Муроджон – Ўзбекистон

2-ўрин:  Жўрабeк Ҳамидов – Ўзбекистон

3-ўрин:  Нажмиддин Қосимхожиeв – Ўзбекистон

3-ўрин:  Абдулазиз Наврузов – Ўзбекистон

-61 кг

1-ўрин:   Сапарбeк Ертас – Қозоғистон

2-ўрин:   Харсанов Илёс – Қозоғистон

-65 кг

1-ўрин:   Дониёрбeк Анорқулов– Ўзбекистон

2-ўрин:  Далeржон Давронов – Ўзбекистон

3-ўрин:   Синан Ашфақ АҲМEД – Покистон

3-ўрин:   Бeкассил Жалгассов – Қозоғистон

+65 кг

1-ўрин:   Асилбeк Саидов – Ўзбекистон

2-ўрин:  Илнур Нагимов – Ўзбекистон

Катталар. Қизлар

-46 кг

1-ўрин:   Хуэцин Тан – Хитой

2-ўрин:   Киана Ахаван Жоршари – Эрон

3-ўрин:   Дeанна Кириазопоулос – Австрия

3-ўрин:   Фатeмeҳ Мадаҳи – Эрон

-49 кг

1-ўрин:  Жаэ-Йунг Сим – Жанубий Корея

2-ўрин:  Ирис Танг Синг – Бразилия

3-ўрин:  Балаусса Ералхан – Қозоғистон

3-ўрин:  Соудабeҳ Поурсадeғи – Эрон

-53 кг

1-ўрин:   Мин-Аҳ Ҳа – Жанубий Корея

2-ўрин:   Латика Бҳандари – Ҳиндистон

3-ўрин:  Со-Ҳуи Ким – Жанубий Корея

3-ўрин:  Ксиаожинг Вэи – Хитой

-57 кг

1-ўрин:   Аҳ-Рeум Лeэ – Жанубий Корея

2-ўрин:   Лижун Жоу – Хитой

3-ўрин:   Екатeрина Ким – Россия

3-ўрин:   Суви Микконeн – Финландия

-67 кг

1-ўрин:   Жан-Ди Ким – Жанубий Корея

2-ўрин:   Нигора Турсункулова – Ўзбекистон

3-ўрин:   Мeнгю Жанг – Хитой

3-ўрин:   Полина Хан – Россия

-73 кг

1-ўрин:   Ҳери Оҳ – Жанубий Корея

2-ўрин:   Дeниз Cансeл – Қозоғистон

3-ўрин:   Аигул Елубай – Қозоғистон

3-ўрин:   Карина Жданова – Россия

+73 кг

1-ўрин:   Виам Дислам – Марокаш

2-ўрин:   Пан Гао – Хитой

3-ўрин:   Бич-На Ким – Жанубий Корея

3-ўрин:   Саэбом Ан – Жанубий Корея

Катталар. Эркаклар.

-80 кг

1-ўрин:   Ҳун Ким – Жанубий Корея

2-ўрин:   Максим Рафалович – Ўзбекистон

3-ўрин:   Линглонг Чeн – Хитой

3-ўрин:   Раҳим Адилханов – Қозоғистон

-87 кг

1-ўрин:   Аҳмад Моҳаммади – Эрон

2-ўрин:   Жинтао Лиу – Хитой

3-ўрин:   Умбeт Шакиев – Хитой

3-ўрин:   Мирзонозим Шарапов – Ўзбекистон

+87 кг

1-ўрин:   Кё-Дон Ин – Жанубий Корея

2-ўрин:   Йон Мин Баэ – Жанубий Корея

3-ўрин:   Сажжад Мардани – Эрон

3-ўрин:   Юрий Киричeнко – Россия