Юнон-рум ва эркин кураш бўйича Ўзбекистон кубоги ғолиблари аниқланди
Ads

Жорий йилнинг 1-6 ноябрь кунлари Тошкент шаҳри ўсмирлар ўртасида юнон-рум кураши ҳамда эркин кураш бўйича Ўзбекистон кубоги беллашувларга мезбонлик қилди.

Мусобақа ғолиб ва совриндорлари билан танишинг:

55 кг
1.Жавоҳир Мираҳмедов (Сирдарё)
2.ЖАсур Ортиқбоев (Тошкент вил.)
3.Ихтиёр Ботиров (Тошкент вил.)
3.Зуфар Соҳибов (Бухоро)

60 кг
1.Ислом Баҳромов (Самарқанд)
2.Феруз Тўхтаев (Бухоро)
3.Ҳайитбой Камолдинов (Андижон)
3.Абдулазиз Турсунбоев (Фарғона)

63 кг
1.Мироншоҳ Ҳасанов (Бухоро)
2.Тўрабек Тиркашев (Қорақалпоғистон)
3.Дурбек Абдураззоқов (Андижон)
3.Мирзобобир Ҳамиджонов (Андижон)

67 кг
1.Мирзобек Раҳматов (Бухоро)
2.Нурбек Ўктамов (Фарғона)
3.Салоҳиддин Ҳолматов (Тошкент)
3.Илҳом Абдуҳалилов (Тошкент вил.)

72 кг
1.Арам Варданян (Тошкент)
2.Данил Морозов (Фарғона)
3.Жўрабек Турсунов (Бухоро)
3.Тимур Саидов (Самарқанд)

77 кг
1.Билан Нальгиев (Тошкент)
2.Жалгас Бердимурадов (Қорақалпоғистон)
3.Асрор Муҳитдинов (Тошкент)
3.Жаҳонгир Қўшбоқов (Қорақалпоғистон)

82 кг
1.Жонибек Отабеков (Қашқадарё)
2.Роман Юсипов (Тошкент)
3.Мирзоҳид Турсунов (Самарқанд)
3.Дилшод Турдиев (Фарғона)

87 кг
1.Муҳаммадали Шамсиддинов (Бухоро)
2.Нурбек Ҳошимбеков (Андижон)
3.Бахтиёр Исоқов (Сирдарё)
3.Тимур Ўринбоев (Тошкент)

97 кг
1.Жаҳонгир Турдиев (Қашқадарё)
2.Нажмиддин Умаров (Навоий)
3.Суҳроб Фаттоев (Навоий)
3.Рустам Султонов (Бухоро)

130 кг
1.Аброр Мамсолиев (Андижон)
2.Исломбек Қўзиев (Тошкент)
3.Достон Саидқулов (Самарқанд)
3.Аббос Ибрагимов (Қашқадарё)

Эркин кураш бўйича Ўзбекистон кубоги ғолиб ва совриндорлари
57 кг
1.Маҳмуд Шавкатов (Андижон)
2.Жаҳонгирмирзо Туробов (Бухоро)
3.Сардор Рўзимов (Хоразм)
3.Курамбой Курамбоев (Хоразм)

61 кг
1.Аббос Раҳмонов (Навоий)
2.Муҳаммадсидиқ Жўраев (Бухоро)
3.Фируз Ёқубов (Бухоро)
3.Абдуғаффор Ваҳобов (Тошкент вил.)

65 кг
1.Сирож Ҳасанов (Бухоро)
2.Баҳодир Муродов (Навоий)
3.Тимур Усмонохунов (Андижон)
3.Шимберген Ембергенов (Қорақалпоғистон)

70 кг
1.Мирзо Ҳайитов (Бухоро)
2.Суҳроб Шарипов (Бухоро)
3.Рамазон Ибодов (Бухоро)
3.Раҳматжон Ҳайитберганов (Хоразм)

74 кг
1.Артём Пресяжнюк (Тошкент)
2.Айбек Маскетбаев (Қорақалпоғистон)
3.Нодир Эгамбердиев (Сурхондарё)
3.Соҳиб Искандаров (Бухоро)

79 кг
1.Рашид Қурбонов (Тошкент)
2.Шоҳруҳ Тўраев (Хоразм)
3.Бердишукур Ембергенов (Қорақалпоғистон)
3.Абдулвосит Муҳаммадхонов (Тошкент)

86 кг
1.Шахризод Носиров (Бухоро)
2.Жамшид Ярашев (Бухоро)
3.Сойиб Зуҳриддинов (Тошкент вил.)
3.Мажит Муродов (Тошкент)

92 кг
1.Азизбек Солиев (Бухоро)
2.Амирхон Мирзаев (Бухоро)
3.Темур Абдусаттаров (Андижон)
3.Саиджон Солихов (Бухоро)

97 кг
1.Баҳодир Аслонов (Навоий)
2.Абдурасул Ваҳобов (Тошкент вил.)
3.Иброҳим Илҳомжонов (Тошкент)
3.Суҳробжон Мукаррамов (Бухоро)

125 кг
1.Ҳасанбой Раҳимов (Навоий)
2.Сардор Холматов (Тошкент вил.)
3.Асилбек Абдураимов (Самарқанд)
3.Амирхон Нутфуллаев (Бухоро)