"Australian Open-2017": Теннис маликалари баҳсларни сенсациядан бошлади
Турнирдаги дастлабки шов-шувли натижани америкалик Шелби Рожерс қайд этди. Истеъдодли теннисчи биринчи уринишдаёқ тўртинчи тасниф рақамига эга Симона Халепни 6:3, 6:1 ҳисобида доғда қолдирди.
- Шелби зўр ўйнади, - деди руминиялик Симона Халеп. - Мени тиззамдаги жароҳатим қаттиқ оғриқ берди. Рақибам эса ҳаққоний ғалабага эришди.
Биринчи кунги беллашувларнинг қолган натижалари билан танишинг:
Саманта Кроуфорд (АҚШ, LD) — Лорен Дэвис (АҚШ) 4:6 6:3 6:0
Гарбинье Мугуруса (Испания, 7) — Марина Эракович (Янги Зеландия) 7:5 6:4
Мона Бартель (Германия, Q) — Дестани Айава (Австралия, WC) 6:3 7:6
Юлия Гёргес (Германия) — Катержина Синякова (Чехия) 3:6 6:3 6:4
Ирина Бегу (Руминия, 27) — Ярослава Шведова (Қозоғистон) 5:7 6:3 6:4
Варвара Лепченко (АҚШ) — Кики Бертенс (Нидерландия, 19) 7:5 7:6
Дуань Инъин (Хитой) — Ребекка Шрамкова (Словакия, Q) 6:4 6:3
Моника Пуиг (Пуэрто-Рико, 29) — Патрисия-Мария Циг (Руминия) 6:0 6:1
Елена Янкович (Сербия) — Лаура Зигемунд (Германия, 26) 1:6 6:1 6:4
Элисон Риске (АҚШ) — Мэдисон Бренгл (АҚШ) 7:5 6:3
Винус Уильямс (АҚШ, 13) — Катерина Козлова (Украина) 7:6 7:5
Кристина Кучова (Словакия) — Кристина Макхэйл (АҚШ) 6:4 6:0
Жейми Форлис (Австралия, WC) — Анна Татишвили (АҚШ, SR) 6:4 6:3
Кристина Плишкова (Чехия) — Виктория Голубич (Швейцария) 6:3 2:6 6:4
Полин Пармантье (Франция) — Мисаки Дои (Япония) 7:5 7:5
Сорана Кирстя (Руминия) — Ирина Хромачёва (Россия) 6:2 6:1
Наталья Вихлянцева (Россия, Q) — Ваня Кинг (АҚШ) 6:3 6:2
Анастасия Севастова (Латвия, 32) — Нао Хибино (Япония) 6:4 Rt
Коко Вандевеге (АҚШ) — Роберта Винчи (Италия, 15) 6:1 7:6
Эшли Барти (Австралия, WC) — Анника Бек (Германия) 6:4 7:5
Чжан Шуай (Хитой, 20) — Александра Саснович (Беларусь, Q) 6:0 6:3
Анастасия Павлюченкова (Россия, 24) — Евгения Родина (Россия) 6:1 7:6
Стефани Фёгель (Швейцария, Q) — Куруми Нара (Япония) 2:6 6:2 6:3
Элина Свитолина (Украина, 11) — Галина Воскобоева (Қозоғистон, SR) 6:0 6:2
Жулия Боузрап (АҚШ, Q) — Франческа Скьявоне (Италия) 6:2 6:4
Светлана Кузнецова (Россия, 8) — Мариана Дуке-Мариньо (Колумбия) 6:0
Карла Суарес-Наварро (Испания, 10) — Яна Чепелова (Словакия) 6:2 6:2
Пэн Шуай (Хитой) — Дарья Касаткина (Россия, 23) 6:0 7:6
Анжелика Кербер (Германия, 1) — Леся Цуренко (Украина) 6:2 5:7 6:2
Карина Виттёфт (Германия) — Эри Ходзуми (Япония, Q) 7:5 7:6
Фикрлар