More than 400 judokas from Uzbekistan, Kazakhstan and Tajikistan contested for medals in 15 weight categories.

Nikolay Kuldoshev Memorial Judo Tournament

Men’s

-55 kg

1. Timur Abishev (Tashkent) – oltin

2. Behruzbek Hamidov (Tashkent) – kumush

3. Jamol KHomidov (Navoi) – bronza

3. Khudoyshukur Ismoilov (Khorezm) – bronza

 

-60 kg

1. Askat Anuarbek (Kazakhstan)

2. E.Suleymen (Kazakhstan)

3. Diyorbek Botirov (Kashkadaryo)

3. Shahzod Davronov (Samarkand)

 

-66 kg

1. N.Salimbaev (Kazakhstan)

2. Vagif Ibodov (Samarkand)

3. Bekzod Turaev (Tashkent)

3. Asadbek Sharopov (Bukhara)

 

-73 kg

1. Azizbek Avazmurodov (Tashkent)

2. Dilshodbek Yuldashev (Tashkent)

3. Javohirbek Saparov (Tashkent)

3. Sanjar Bahromov (Tashkent)

-81 kg

1. Jaloliddin Kurbonmurodov (Kashkadaryo)

2. Muhammadjon Muhammedov (Samarkand)

3. N.Ortay (Kazakhstan)

3. Asadbek Afgonov (Samarkand)

 

-90 kg

1. Muzaffarbek Turaboev (Tashkent)

2. Sardorbek Hasanov (Tashkent)

3. Behzod Ashurov (Surkhandarya)

3. Olimjon Urolov (Kashkadaryo)

 

-100 kg

1. I.Eraliev (Kazakhstan)

2. Rufat Khudakov (Tashkent)

3. Temirkhon Ibraev (Tashkent)

3. Shakhzod Sunnatov (Samarkand)

 

+100 kg

1. Jamshid Bakhtiyorov (Tashkent)

2. Shokhruhkhon Bakhtiyorov (Tashkent)

3. Ozod Urinboev (Tashkent)

3. Amirshoh Rahmonov (Tashkent)

 

Women’s

-48 kg

1. Marjona Salohitdinova (Surkhondaryo) – oltin

2. Nodira Abdukayumova (Tashkent) – kumush

3. Shodiya Rahimova (Khorezm) – bronza

-52 kg

1. Sita Kadambaeva (Khorezm)

2. Zarnigor Rahmiddinova (Fergana)

3. Kimyo Marasulova (Tashkent)

3. Nazim Almenova (Kazakhstan)

 

-57 kg

1. Nilufar Ermagambetova (Karakalpakstan)

2. Feruza Usmonova (Tashkent)

3. Akmaral Ernazar (Kazakhstan)

3. Hilola Kuldosheva (Khorezm)

 

-63 kg

1. Maftuna Ruzimova (Khorezm)

2. Zuhra Suyunova (Navoi)

3. Indira Elmuratova (Karakalpakstan)

3. Nafisa Sheripbaeva (Khorezm)

 

-70 kg

1. Shokhista Nazarova (Surkhandarya)

2. Malika Urolova (Tashkent)

2. Mamlakat Sultonova (Khorezm)

 

-78 kg

1. Shohista Anorova (Jizzakh)

2. Venera Tamabek (Kazakhstan)

 

+78 kg

1. Rinata Ilmatova (Surkhandarya)

2. Dilnoza Kamolova (Tashkent)

3. Jamila Turaboeva (Surkhandarya)

 

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98