Энди бу мавсум майдонга қайтмайди! Англия грандида катта йўқотиш...
“Арсенал” мавсумнинг иккинчи қисмига тайёргарлик кўриш учун Дубайда қисқа муддатли ўқув-машғулот йиғини ташкил этган эди.
Бу ердаги машғулотлар жамоага қимматга тушди. Йиғин давомида жамоанинг асосий ҳужумчиларидан ҳисобланган Кай Хаверц жароҳат олганди.
Текширувлар футболчининг тизза пайлари узилганини кўрсатди. Энди немис футболчиси мавсумнинг қолган қисмида жамоасига ёрдам бера олмайди. Бу ҳақда журналист Дэвид Орнштейн маълумот берди
“Арсенал” Хаверцни 2023 йилнинг ёзида “Челси”дан 75 миллион еврога трансфер қилган эди. “Байер” тарбияланувчиси бўлган 25 ёшли ҳужумчи Англия Премьер-лигасига 2020 йили келган. Бироқ “Челси”да унинг ишлари юришмади. Шундан сўнг, ҳужумчи “Арсенал”га ўтишга қарор қилди.
Жорий мавсумда Хаверц “канонирлар” сафида барча турнирларда 34 та учрашувда иштирок этиб, 15 та гол ва бешта ассист муаллифи бўлган эди.