ЦСКА клуби Россия Премьер-лигасининг иккинчи қисмига жиддий тайёргарлик кўрмоқда. “Армиячилар” Туркиянинг Белек шаҳрида ўтказаётган қишки йиғига янги ўйинчи қўшилди.
Клуб матбуот хизмати жамоа бразилиялик ҳужучи Алеррандро билан меҳнат шартномасини имзолаганини расман эълон қилди.
Бу келишув 2028 йилнинг ярмигача тузилган ва томонлар ўзаро келишган ҳолда ҳамкорликни яна бир йилга узайтириши мумкин.
Алеррандро ЦСКАда 7-рақамни танлади.
25 ёшли футболчи “Атлетико Минейро” клуби тарбияланувчиси ҳисобланади ва  фаолияти давомида “РБ Брагантино” ҳамда “Витория” жамоаларида ҳам тўп тепган.
Алеррандро “Витория” сафида самарали ўйнаб, Бразилия чемпионатида ўтган мавсум 15 та гол билан энг яхши тўпурар бўлган эди.
Таъкидлаш жоизки, ЦСКА клуби ҳужум чизиғи етакчиси Аббосбек Файзуллаев ҳисобланади. Ҳамюртимиз 2023 йилнинг ёзида “армиячилар” сафига кўчиб ўтганидан бери жамоа ҳужумларини ташкил этишда жонбозлик кўрсатиб келмоқда.
Энди 21 ёшли легионеримиз Премьер-лига ўйинлари бошлангунича олдинги чизиқда Алеррандро билан бирга ўйнаш кўникмаларини шакллантиришига тўғри келади.