"Реал" "Челси" ярим ҳимоячисини нишонга олди!
Мадриднинг "Реал" клуби "Челси" ярим ҳимоячиси Энцо Фернандесни қўлга киритиш вариантини кўриб чиқмоқда.
"CаughtOffside" хабарига кўра, мадридликлар аргентиналик футболчини олиб келиш учун франциялик ярим ҳимоячи Тчуаменини келишувга қўшиш вариантини ҳам ўйламоқда.
Карло Анчелотти бошчилигидаги "қироллик клуби" эса ёзда кўпроқ майдон марказига эътибор беришни режалаштирмоқда. Ҳозирда "Реал" Фернандес вариантини ҳам кўриб чиқмоқда. Бундан ташқари, клуб мутасаддилари "Байер" ярим ҳимоячиси Флориан Вирцни жамоага жалб қилиш ҳақида ўйламоқда. Бироқ, ҳали расмий таклиф ва музокаралар бўлмаган. Агарда лондонликлар хавбек бўйича таклифларни кўриб чиқмоқчи бўлса, "қаймоқранглилар" таклиф билан чиқиши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, 24 ёшли ўйинчи жорий мавсум 33 та учрашувда иштирок этиб, 5 та гол ва 9 та голли узатмага муаллифлик қилган. Унинг клуб билан шартномаси 2032 йилгача мўлжалланган бўлиб, Тransfermarkt порталидаги нархи 75 миллион евро деб баҳоланмоқда.