Мбаппе: "Айтганимдек, биз бир оиламиз ва буни исботлаймиз"
"Реал Мадрид" ва Франция терма жамоаси ҳужумчиси ҳисобланган Килиан Мбаппе "Леганес"га қарши учрашувда дубль қайд этгандан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашиб, бир нечта қизиқарли саволларга жавоб берди.
"Дебют мавсумимда Роналдунинг голлари сонига тенглаша олганимдан жуда хурсандман. Лекин энг муҳими "Реал Мадрид" билан чемпионликни қўлга киритиш.
Биз нима қилишимиз кераклигини биламиз - фақат ва фақат ғалаба қозониш. Мен ҳар доим айтганман, биз бир оиламиз ва буни исботлаймиз.
Бу жуда қийин ўйин бўлди. Халқаро танаффусдан кейин ҳар доим қийин бўлиши табиий ҳолатдир. Учрашувни яхши бошладик, гол урдик ва кейин 20 дақиқа ёмон ўтказдик. Бироқ, биз яхши ўйнасак, иккита гол уришимизни билардик" - дея таъриф бериб ўтди 26 ёшли юлдуз.
Маълумот ўрнида, Килиан жорий мавсум "қироллик клуби" сафида 44 та беллашувда майдонга тушиб, 33 та гол ва 4 та голли узатмага муаллифлик қилди.