Шомуродов яна "Рома"нинг фикрини ўзгартира олдими?
Ҳамюртимиз Элдор Шомуродов кеча "Айнтрахт" дарвозасини ишғол қилди ва "Рома"нинг Европа лигасидаги юришини давом эттиришга ўз ҳиссасини қўшди.
"Vocegiallorosse.it" нашри ҳамюртимиз ҳақида қизиқарли мақола чоп этди. Унда қуйидаги фикрлар янграган:
- Шомуродов "Эмполи"га қарши ўйинда аҳамиятсиз голни киритган (25 август), аммо у Де Россининг назарига тушганди. Ўйиндан сўнг у Элдор яхши машғулотларда актив эканлигини айтиб, ўзбекистонлик ўйинчи жамоага кераклигини таъкидлаганди. Натижада, трансфер блокланди. У Довбикка ўринбосар сифатида жамоада қолди.
- Айни вақтда унинг жамоадан кетиши ҳақида яна янгиликлар чиқа бошлади. Кўп хабарлар "Венеция"га ишора қилмоқда. "Рома" - "Айнтрахт" баҳсида яна тарих такрорланди (Шомуродов кетиши арафасида гол ургани назарда тутиляпти. Sports.uz версияси) Раньери зерикарли ўйин кўрсатаётган Довбикни алмаштирди ва Шомуродовга гол уриш учун бир неча дақиқа керак бўлди, холос. Жамоадагилар натижа учун ҳам, футболчи учун ҳам хурсанд. Шомуродов узоқ йўлга отландими ёки уни яна олиб қолишадими, буни 1-2 кун ичида билиб олишимиз мумкин.
Футболчимизга "Венеция" клубидан жиддий қизиқиш мавжуд. У трансферлар ойнасининг сўнгги кунларида ушбу клубга кўчиб ўтиши мумкин. Ҳаммаси Рим клубининг қарорига боғлиқ.