Хабар бериб ўтганимиздек, шу кунларда Самарқанддаги эшкак эшиш спорт мажмуасида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича ёшлар ўртасида Осиё чемпионати, параканоэ бўйича Осиё чемпионати, катталар ўртасида Осиё Кубоги ўтказилмоқда.

Мусобақа ўзбекистонлик спортчилар учун муваффақиятли давом этмоқда. 1000 метр масофага ўтказилган беллашувларда ўзбекистонлик кўплаб спортчилар совриндорлар қаторидан ўрин олишди. Бу ҳақда МОҚ расмий сайти хабар бериб ўтди.

Ушбу масофага ўтказилган баҳсларда қайд этилган натижаларни эътиборингизга ҳавола этамиз:

К-1, 23 ёшгача:

1-ўрин: Шаҳриёр Маҳкамов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Александр Медведев (Қозоғистон)
3-ўрин: Омид АҲмадий (Эрон)

С-1:

1-ўрин: ШаҲриёр Даминов (Тожикистон)
2-ўрин: Сунатилло Иногамов (Ўзбекистон)
3-ўрин: Муҳаммад Набий (Эрон)

К-2:

1-ўрин: Жавоҳир Нурматов, Шохрух Аъзамов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Лин Юнг Чиех, Лин Йонг Бо (Хитой Тайпейи)
3-ўрин: Артём Терешенко, Григорий Артемев (Қозоғистон)

С-2:

1-ўрин: Қудрат Жўраев, Бекзод Умаралиев (Ўзбекистон)
2-ўрин: Антон Алшанский, Фаррух Ҳабибуллаев (Қозоғистон)
3-ўрин: Хермий Макаранас, Ожай Фуентес (Филиппин)

К-4:
1-ўрин: Шаҳриёр Маҳкамов, Жавоҳир Нурматов, Шоҳрух Аъзамов, Шероз Қаҳҳоров (Ўзбекистон)
2-ўрин: Алереза Жаханнама, Мохаммадхади Жафари, Омид Ахмади, Поурия Шарифи (Эрон)
3-ўрин: Димитрий Сийускин, Максим Голиков, Владимир Картушин, Дарила Соломаткин (Қозоғистон)

С-4:
1-ўрин: Сунатилло Иногамов, Суннат Тожиев, Учкун Октамов, Фурқат Собиржонов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Фаррух Ҳабибуллаев, Антон Алшанский, Сержан Аширов, Тимур Алиханов (Қозоғистон)
3-ўрин: Иван Кавалев, Мустафо Даминов, Дилшод Жўраев, Шахриёр Даминов (Тожикистон)

К-1, 18 ёшгача:

1-ўрин: Кирил Тубаев (Қозоғистон)
2-ўрин: Антон Пекут (Ўзбекистон)
3-ўрин: Лилия Надернежад (Эрон)

С-1:

1-ўрин: Алтюнбек Козхамет (Қозоғистон)
2-ўрин: Даврон Абдугаффоров (Ўзбекистон)
3-ўрин: Махашаттанангкул Питпибоон (Тайланд)

К-2:

1-ўрин: Роман Старостин, Кирил Тубаев (Қозоғистон)
2-ўрин: Илия Надернежат, Алиреза Моради (Эрон)
3-ўрин: Самандар Ҳайдаров, Маҳмадулло Эргашев (Ўзбекистон)

С-2:

1-ўрин: Антон Коломейцев, Владлен Денисов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Ануар Алмаганбетов, Нурзехан Муфтукулулю (Қозоғистон)
3-ўрин: Комеил Хазаеикоухпар, Абдоллах Машайэкхбакши (Эрон)

Осиё Кубоги

K-1:

1-ўрин: Алексей Мочалов (Ўзбекистон)
2-ўрин: Ибрагим Шарафутдинов (Қозоғистон)
3-ўрин: Абдусаттор Ғафуров (Тожикистон)

К-2:

1-ўрин: Даулет Султанбеков, Александр Эмелянов (Қозоғистон)
2-ўрин: Александр Тропин, Вильям Ибрагимов (Ўзбекистон)
3-ўрин: Абдусаттор Ғафуров, Саидихон Назиров (Тожикистон)

С-1:

1-ўрин: Герасим Кочнев (Ўзбекистон)
2-ўрин: Рисқитилло Эргашев (Ўзбекистон)
3-ўрин: Шоҳжахон Муҳаммадиев (Ўзбекистон)

С-2:
1-ўрин: Серик Мирбеков, Нурислом Тўхтасин ўғли (Ўзбекистон)
2-ўрин: Камрон Ахтамов, Ҳумоюн Туронов (Ўзбекистон)
3-ўрин: Шаҳбоз Умаралиев, Миржалол Мирисманов (Ўзбекистон)

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98