Олдин хабар берганимиздек, “Андижон” Анталиядаги ўқув-машғулот йиғинидаги сўнгги ўртоқлик учрашувини Россиянинг “Зенит”-2 жамоасига қарши ўтказади.
Ўз-ўзидан маълумки, бу “Зенит” академиясига қарашли жамоа бўлиб, унда клуб тарбияланувчилари тўп суришади. “Зенит”-2га 1993 йилнинг 25 май куни асос солинган.
Ушбу жамоага маҳаллий мутахассис Константин Коноплёв бош мураббийлик қиляпти. Константин Анатольевич 2025 йилнинг 1 январидан “Зенит”-2 бошқарувини ўз қўлига олди. Бунгача у “Зенит”нинг турли ёш тоифаларидаги жамоаларига устозлик қилган.
Айтиш лозимки, “Зенит”нинг асосий жамоаси бош мураббийи Сергей Семакнинг доимий эътиборида ва клуб академия тарбияланувчиларини кузатиб боради. Чунки “Зенит”-2 таркибидан истеъдодли ўйинчилар асосий жамоага жалб қилиб борилади.
Жамоа ўз ўйинларини “Зенит” академиясига қарашли “Смена” стадионида ўтказиб келади.
“Зенит”-2 Туркиянинг Анталия шаҳридаги йиғинини 17 февралдан бошлади ва 1 мартга қадар давом эттиради. Бу ердаги илк ўртоқлик учрашувини 20 февраль куни “Композит” (Россия) жамоасига қарши ўтказди ва 1:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Эслатиб ўтамиз, “Андижон” Анталиядаги ушбу йиғинида ҳозиргача “ЛКС Лодзь” (Польша), “Ворскла” (Украина), “Борас Баня-Лука (Босния ва Герцеговина), “Войтсберг” (Австрия), “Рауфосс” (Норвегия), “Зелин” (Чехия), “Шахтёр” (Қозоғистон), “Вишиста Краков” (Польша) ва “Збройовка Брно” (Чехия) клубларига қарши майдонга тушди.
Шу тариқа, “Андижон”нинг “Зенит”-2 га қарши ўртоқлик ўйини Анталия йиғинидаги сўнгги баҳс бўлиб қолади. Мазкур беллашув 24 февраль куни Тошкент вақти билан 19:00 (Анталия вақти билан 17:00) да бошланади.