Антонио Конте: "Биз майдонни терга беланган ҳолда тарк этишимиз керак"
“Наполи” бош мураббийи Антонио Конте жамоасининг чемпионлик имкониятлари ҳақида фикр билдирди. Унинг айтишича, жамоа Скудетто учун охиригача курашади.
"Биз ақлдан озган бўлардик, агар чемпионликка ишонмасак. Мавсум охиригача тўққизта ўйин қолди ва биз етакчидан атиги уч очко ортдамиз – бундай вазиятда ҳар қандай жамоа ғалаба ҳақида ўйлайди. Ҳатто кучли ва заиф томонларимиз билан ҳам биз юқори ўриндамиз – бу мавсум бошида ҳеч ким кутмаган натижа эди. Шунинг учун 100% берилиб ўйнашга мажбурмиз.
Биз майдонни терга беланган ҳолда тарк этишимиз керак. Скудеттони фақат битта жамоа ютади, лекин Чемпионлар Лигаси йўлланмаси учун кураш ҳам давом этмоқда. Биз доимо олдинга интилишимиз ва фақат биринчи ўринни кўзлашимиз керак.
Эртага биз кучли рақибга қарши ўйнаймиз. “Милан” чемпионлик учун яратилган жамоа ва қишки трансферларда янада кучайди. Бизга “Диего Армандо Марадона” стадионидаги мухлислар қўллаб-қувватлаши керак бўлади, чунки ўйин давомида қийин пайтлар бўлиши аниқ. “Милан”га ҳурмат билан қараймиз, аммо улардан қўрқмаймиз.
Сўнгги ҳафталарда биз яхшироқ натижаларга лойиқ эдик. Бироқ, омадсиз ўйинлар футболчилар руҳиятига таъсир қилади – бу хатодир. Бу ўсиш жараёнининг бир қисми, биз хатоларни тушуниш ва улар устида ишлашимиз лозим” - дея таъриф бериб ўтди италиялик мутахассис.