Бокс бўйича Ўзбекистон чемпионати 2-кунги беллашувлар натижалари билан танишинг
Ads

Термиз шаҳри мезбонлик қилаётган бокс бўйича Ўзбекистон чемпионатида юртимизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 200 нафардан ортиқ ёш боксчилар ғолиблик учун кураш олиб боряптилар.

Кеча ўтказилган иккинчи кунги беллашувларда 49, 69, 75 ва +91 кг вазн тоифасидаги боксчилар куч синашди.

Натижалар билан танишинг:

49 кг
Нодиржон Мирзааҳмедов
(Тошкент) – Дониёр Раҳимбоев (Хоразм) – Нодиржон 3-раундда рақибини нокаут қилди

Абдуллоҳ Ёқубов (Тошкент) – Шахзод Пирмахматов (Самарқанд) – 0:5

Шерзод Парпиев (Тошкент вил.) – Шукурулло Сингиров (Жиззах) – 5:0

Жалил Асқаров (Фарғона) – Худойназар Файзов (Тошкент вил.) – Худойназар 2-раундда рақибини нокаут қилди

Аброрбек Абдусаломов (Андижон) – Фарҳоджон Жабборзода (Бухоро) - Фарҳоджоннинг вазнни ўзгарган

Ислом Шукуров (Тошкент) – Шаҳбозбек Толибжонов (Андижон) – Шаҳбозбек 2-раундда рақибини нокаут қилди

Соҳибжон Солижонов (Фарғона) – Аброр Жўраев (Сурхондарё) - 5:0

Достон Толибов (Наманган) – Мироншоҳ Ибрагимов (Бухоро) – Толибов 1-раундда жароҳат олган

 

69 кг
Акмалхон Жамолхонов (Фарғона) – Фурхат Шамуротов (Ққ.Р.) – 2-3+2

Фарруҳ Илҳомов (Хоразм) – Аҳмаджон Инаков (Наманган) – 0:5

Бобоусмон Ботуров (Жиззах) – Латифжон Аҳмедов (Жиззах) – Ботуров 3-раундда нокаутга эришди

Ҳусанбой Қирғизбоев (Андижон) – Исломбек Турсунбоев (Фарғона) – 5:0

Шахзод Ҳамроев (Бухоро) – Маҳмуджон Эргашев (Самарқанд) – Эргашев 2-раундда жароаҳт олган

Отабек Турдихўжаев (Андижон) – Тоҳир Акромов (Тош. вил.) – 5:0

Беҳруз Раҳмонов (Тошкент) – Мавлонбек Эркинжонов (РОЗК Фарғона) – Эркинжонов 1-раундда нокаутга эришди

Музаффар Рашидов (Сурхондарё) – Маҳмуд Хаётов (Бухоро)

Абу Нуранов (МХСК Ққ.) – Дониёр Восиқов (Т-т Динамо) - Восиқовнинг вазни ўзгарган

Фарҳод Нематов (Тош. вил.) – Анвар Туропов (Тош. вил.) – Нематов 2-раундда жароҳат олган


75 кг

Одилжон Аслонов (Бухоро) – Суннатилло Баҳодиров (Наманган) – 5:0

Ҳусан Ризақулов (Сирдарё) – Асқаржон Авазов (Жиззах) - 1:4

Бекзодбек Зуҳриддинов (Андижон) – Темурбек Холматов (Андижон) – 0:5

Дилшодбек Рўзметов (Тош.вил.) – Ҳасан Ризақулов (Сирдарё) – Рўзметов  2-раундда жароҳат олган

Улуғбек Собиров (Андижон) – Беҳруз Очилов (Бухоро) – 4:1

Ражаббой Атаназаров (Хоразм) – Омаджон Ибрагимов (Андижон) – Ибрагимов 2-раундда жароҳат олган

Алишер Хабибуллаев (Тош.вил.) – Фанат Қаҳрамонов (Самарқанд) – 2:3

Муҳаммадали Ғофуров (Сурхондарё) – Шоҳрузбек Рустамов (Фарғона) – 0:5

 

+91 кг

Абдулла Хударганов (Тош.вил.) – Элмурод Эргашев (Андижон) – Абдулла 3-раундда нокаутга эришди

Лазизбек Муллажонов (Фарғона) – Икром Саидов (Бухоро) – Саидов 3-раундда жароҳат олган

Шоҳруҳ Туланбоев (Фарғона) – Рустамжон Исмоилов (Фарғона) – 0:5

Мирзабек Ҳасанов (Хоразм) – Ғайбулло Қўчқоров (Наманган) – 5:0

Асилбек Солиев (Фарғона) – Улуғбек Фазлиддинов (Фарғона) – 5:0

Ҳусанжон Баратов (Тошкент) – Муҳаммадбобур Мирзажонов (Андижон) – 5:0

Фарҳод Шаймарданов (Сурхондарё) – Улуғбек Мубинов (Бухоро) – 0:5

>>> Мусобақанинг биринчи кунги беллашувлари натижалари