"Машъал" ўз сафига яна кимларни қўшиб олганини биласизми?
Суперлигага қайтган “Машъал” клуби қишки трансфер ойнасида таркибини кучайтиришга ҳаракат қилди. Бунгача Жамшид Ҳасанов, Шохназар Норбеков, Дилшод Раҳматуллаев сингари қайтгани хусусида маълумот бериб ўтгандик. Куни кеча клуб матбуот хизмати яна қуйидаги ўйинчиларнинг трансферларини эълон қилди: булар – Зафар Акрамов, Иброҳим Нўъмонов ва Нодирхон Ҳабибуллаев.
Муборакликлар 26 ёшли тажрибали  химоячи Зафарбек Акрамов билан икки йиллик шартнома имзолади. Зафарбек Акрамовнинг жамоага қўшилиши мухлислар учун ҳам қувончли хабардир. Ўтган йили “Қўқон-1912”да ўйнади ва бу сафар яна “Машъал”га қайтди.
Шунингдек, 29 ёшли ярим ҳимоячи Иброҳим Нўъмонов ҳам жамоа билан икки  йиллик шартнома имзолади.
Нўъмонов "Машъал" шарафини аввалги йилларда ҳам ҳимоя қилган. У 2020, 2021 ва 2022 йилларда жамоа сафида майдонга тушиб, ўзининг меҳнаткашлиги ва тажрибаси билан мухлислар меҳрини қозонган.
Бундан ташқари, "Машъал" клуби раҳбарияти Тошкентнинг "Пахтакор" клуби тарбияланувчиси, 21 ёшли ярим ҳимоячи Нодирхон Ҳабибуллаев билан 3 йиллик шартнома имзолади
Ҳабибуллаев ёш бўлишига қарамай, аллақачон профессионал футбол тажрибасига эга. У "Пахтакор" академиясида тарбияланиб, бир неча ёш тоифаларида ўйнаган. Унинг техникаси ва майдонда тўпни назорат қилиш қобилияти мураббийлар томонидан юқори баҳоланган, - дея хабар бермоқда “Машъал” матбуот хизмати.
"Аутсайдер бўлиб қолмаймиз" - Норбеков Суперлигага қайтди!