Симеоне: "Реал" бизни ҳар доим ЕЧЛдан чиқазиб юборган бўлса ҳам жуда қийналган"
"Атлетико Мадрид" бош мураббийи Диего Симеоне "Реал"га қарши аламли мағлубиятга сўнг матбуот анжуманида иштирок этиб, бўлиб ўтган учрашув ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Мен омад ҳақида гапирмаган бўлардим. Мен жамоамиз билан қанчалик фахрланишим ва улар ҳар доим курашаётгани ҳақида гапирганим маъқул. Бу клубимиз бошдан кечираётган бутун жараён тарихида қолади.
Бутун ўйин давомида ўйинни жуда яхши назорат қилдик, ҳисобни ошириш учун имкониятларимиз бўлди, аммо комбинациялар охирида аниқ ҳаракатлар этишмади. Рақиб тўпга эгалик қилди, аммо голли вазиятлар ярата олмади. Шу билан бирга, пенальтини амалга ошира олмади ва менимча, биз ажойиб иш қилдик.
Diego Simeone, head coach of Atletico Madrid on the pitch after the UEFA Champions League 2024/25 UEFA Champions League 2024/25 Round of 16 second...
Машғулотлардаги пенальтилар ўйинлардаги пенальтилар билан бир хил эмас. Мен футболчиларнинг зарбаларини кўрмадим. Хулиан Альварес зарба берганда тўп билан алоқа қилганга ўхшайди [икки марта] ва агар ҳакам шундай деса, шундай бўлади.
Мен жамоамиз билан фахрланаман. Ўйлайманки, мухлисларимизга ўйин ёқди. "Реал" бизни Чемпионлар лигасида доим ёки деярли доим мағлуб этган, аммо бу улар учун жуда қийин, жуда қийин" - дея таъриф бериб ўтди аргентиналик мутахассис.