Байдарка ва каноэда эшкак эшиш. Ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати якунланди
Ads

 

Тошкент денгизида 1999-2000 йилда туғилган ва ундан ёш спортчилар ўртасида байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон чемпионати якунига етди. Бу ҳақда МОҚ матбуот хизмати маълум қилмоқда. 

Ушбу мусобақада мамлакатимизнинг турли худудларидаги махсус спорт мактаблари ва клубларидан жами 277 нафар шижоатли ёш эшкак эшувчи қатнашди.

Ушбу чемпионат доирасида йигитлар ва қизлар 200, 500, 1000 метр масофаларга ўтказилган баҳсларда кураш олиб бордилар.

Натижалар эса қуйидагича кўриниш олди:

200 метр, эркаклар, К-1:
1-ўрин – Арнольд Герман (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Онуфриев Денис (Тошкент шаҳри)
3-ўрин – Қаххоров Жамшид (Самарқанд).

200 метр, эркаклар, С-1:
1-ўрин – Исломов Ишкор (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Толеев Асилбек (Тошкент вилояти)
3-ўрин – Муҳаммадиев Шоҳжаҳон (Самарқанд).

200 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Мирзаева Шахноза (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Малахова Камила (Тошкент шахри)
3-ўрин – Мишина Дарья (Тошкент шахри).

200 метр, қизлар, С-1:
1-ўрин – Бахтиёрова Санобар (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Жолдасбаева Айжамол (Тошкент вилояти)
3-ўрин – Зобкова Илона (Тошкент вилояти).

200 метр, эркаклар, К-2:
1-ўрин – Чубов Вячеслав, Борисенко Дмитрий (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Амонов Абдусаттор, Шодиев Шахбоз (Самарқанд вилояти)
3-ўрин – Кобут Михаил, Юсупов Асадбек (Тошкент шаҳри).

200 метр, эркаклар, С-2:
1-ўрин – Жумабоев Элёр, Толеев Асилбек (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Муҳаммадиев Шоҳжаҳон, Эргашев Рисқитилло (Самарқанд)
3-ўрин – Абдуллаев Эмил, Седых Никита (Тошкент вилояти).

200 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Мишина Дарья, Исраилова Зарина (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Малахова Камила, Камарова Ирина (Тошкент шахри)
3-ўрин – Ивеева Ксения, Ашрафханова С. (Тошкент вилояти).

200 метр, қизлар, С-2:
1-ўрин – Ахматова Зарнигор, Абдурасулова Юлдуз (Самарқанд вилояти)
2-ўрин – Тожибоева Наврўза, Рустамова Зарина (Тошкент вилояти)
3-ўрин – Зобкова Илона, Жолдасбаева Айжамол (Тошкент вилояти).

500 метр, эркаклар, К-1:
1-ўрин – Мишинов Александр (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Онуфриев Денис (Тошкент шаҳри)
3-ўрин – Синягин Кирил (Тошкент шаҳри).

500 метр, эркаклар, С-1:
1-ўрин – Темуров Шохрух (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Абдуғаффаров Даврон (Тошкент вилояти),
3-ўрин – Эргашев Рисқитилло (Самарқанд).

500 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Мишина Дарья (Тошкент шаҳри),
2-ўрин – Исроилова Зарина (Тошкент шаҳри),
3-ўрин – Малахова Камила (Тошкент шаҳри).

500 метр, қизлар, С-1:
1-ўрин – Зобкова Илона (Тошкент вилояти),
2-ўрин – Эркинова Хонзода (Тошкент вилояти),
3-ўрин – Жолдасбаева Айжамол (Тошкент вилояти).

500 метр, эркаклар, К-1:
1-ўрин – Холиқулов Анваржон, Қаххоров Жамшид (Самарқанд),
2-ўрин – Ҳайдаров Темур, Нуралиев Михаил (Тошкент шаҳри),
3-ўрин – Амиров Рахматулло, Абдуллаев Шахбозжон (Самарқанд).

500 метр, эркаклар, С-2:
1-ўрин – Туранов Хумоюн (Фарғона), Бахромов Ҳаким (Андижон),
2-ўрин – Эргашев Жасур, Аъламов Бекзод (Самарқанд),
3-ўрин – Ахматов Миркомил, Суюнов Баходир (Самарқанд).

500 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Мишина Дарья, Исраилова Зарина (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Малахова Камила, Камарова Ирина (Тошкент шахри),
3-ўрин – Ивеева Ксения, Шубладзе (Тошкент вилояти).

500 метр, қизлар, С-2:
1-ўрин – Зобкова Илона (Тошкент), Мелиқўзиева Сарвиноз (Фарғона),
2-ўрин – Жўраева Динара, Эркинова Хонзода (Тошкент вилояти),
3-ўрин – Ахматова Зарнигор (Самарқанд), Абдурасулова Юлдуз (Сирдарё).

1000 метр, эркаклар, К-1:
1-ўрин – Набиев Анвар (Тошкент вилояти)
2-ўрин – Онуфриев Денис (Тошкент шаҳри),
3-ўрин – Арнольд Герман (Тошкент вилояти).

1000 метр, эркаклар, С-1:
1-ўрин – Протопопов Дмитрий (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Исраилов Инкор (Тошкент вилояти),
3-ўрин – Туронов Хумоюн (Фарғона).

1000 метр, қизлар, К-1:
1-ўрин – Мишина Дарья (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Исраилова Зарина (Тошкент шаҳри),
3-ўрин – Иблева Ксения (Тошкент шаҳри).

1000 метр, эркаклар, К-1:
1-ўрин – Синягин Кирил, Акромов Абдулло (Тошкент шаҳри),
2-ўрин – Абдумўминов Темур, Юсупов Қудрат (Тошкент шаҳри),
3-ўрин – Березин Яков, Пехут Антон (Тошкент шаҳри).

1000 метр, эркаклар, С-2:
1-ўрин – Холмуродов Шохмурод, Абдурашидов Шахбоз (Тошкент вилояти),
2-ўрин – Туронов Хумоюн, Ахтамов Камрон (Фарғона),
3-ўрин – Абдуллаев Эмиль, Седых Никита (Тошкент вилояти).

1000 метр, қизлар, К-2:
1-ўрин – Мишина Дарья, Исраилова Зарина (Тошкент шаҳри)
2-ўрин – Ивеева Ксения, Ашрафхонова Сабина (Тошкент вилояти),
3-ўрин – Малахова Камила, Камарова Ирина (Тошкент шахри).