Барчаси деярли ҳал қилинди. Муроджон Аҳмадалиев...
Британиялик таниқли промоутер Эдди Хирннинг айтишича, Муроджон Аҳмадалиев ва Наоя Иноуэ ўртасидаги жанг шу йилнинг сентябрь ойида ўтказилиши мумкин.
Бунинг учун иккинчи энг енгил вазн тоифасида мутлақ жаҳон чемпиони бўлиб турган япониялик боксчи ҳам, WBA Interim чемпиони Аҳмадалиев ҳам 4 май тонгида Лас-Вегас шаҳрида ўтказиладиган бокс оқшомидаги ўз жангларида ғалаба қозонишлари талаб этилади. Иноуэ шу куни америкалик Рамон Карденасга қарши рингга кўтарилади. Ҳамюртимизнинг эса рақиби ҳозирча тасдиқланмаган.
"Биз Аҳмадалиев - Иноуэ жанги бўйича музокараларни деярли якунладик. Жангнинг сентябрь ойида ўтказилиши бўйича келишувга эришдик. Биз рози бўлган тақдирдагина Иноуэ - Карденас жанги мутлақ жаҳон чемпионлиги мақомида бўлади. Чунки, Наоя навбатдаги жангини Аҳмадалиевга қарши ўтказиши шарт. WBA унинг зиммасига ана шу мажбуриятни қўйган. Агар жангдан қочса, WBA чемпионлик камаридан маҳрум этилади. Биз япониялик боксчига шу ҳолатда ҳам имконият беряпмиз. Сентябрда Муроджонга қарши рингга чиқиш шарти эвазига Карденас билан жанг қилишига рухсат беряпмиз. Бу бўйича унинг промоутери Хонда билан ҳам келишиб олдик. Иноуэ - Аҳмадалиев жанги сентябрь ойида Японияда ўтказилади. Тез кунда жанг бўйича расман шартнома имзолаймиз" — дея Хирннинг сўзларини келтирмоқда "BoxingScene".
Аввалроқ, Муроджоннинг менежери Вадим Корнилов Иноуэ — Аҳмадалиев жанги 14 сентябрь куни Япония пойтахти Токио шаҳрида ўтказилиши режалаштирилаётганини айтганди.
Бу ҳақда Ўзбекистон профессионал бокс федерацияси хабар бермоқда.