Доннарумма: “Биз мураббийлар билан пенальтилар серияси учун олдиндан бир нарса тайёрлаган эдик”
ПСЖ дарвозабони Жанлуижи Доннарумма “Ливерпуль”га қарши кечган оғир учрашувдан сўнг унга бўлган танқидлар ва нега пенальтилар сериясидан аввал кийим алмаштириш хонасига югургани ҳақида гапирди.
"Биринчи ўйиндан кейин Франциядаги айрим журналистлардан кўп танқид олдим, лекин улар дарвозабон бўлиш нимани англатишини ҳам билишмайди.
Мен табассум қилишда давом этаман. Шу билан бирга, ПСЖ учун астойдил меҳнат қилишда ҳам давом этаман. Шуни ҳам таъкидлашим керак, бугун жуда бахтлиман.
Пенальтилар серияси олдидан кийим алмаштириш хонасига нега югурдим? Чекиш учун (кулади). Йўқ, аслида дарвозабонлар мураббийи билан олдиндан бир нарса тайёрлаган эдик" – дея италиялик посбон ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Маълумот ўрнида, 26 ёшли дарвозабон кечаги беллашувнинг энг яхши футболчиси деб топилди. Шу орқали, парижликлар кейинг босқичга йўл олиб, “Астон Вилла” ёки “Брюгге” каби жамоалардан бирини кутмоқда.