Ҳамюртимиз Ислом Аҳмедов йилнинг энг яхши мураббийи!
Қирғизистон премьер-лигасида бу йил ҳам ҳамюртимиз Ислом Аҳмедов бошқарувидаги “Абдиш Ата” клуби чемпионликни қўлга киритди. 27 та ўйинда 22 ғалаба 3 дуранг ва 2 мағлубият қайд этди. 65 та гол уриб, 15 та тўп олиб чиққан ҳолда 69 очко жамғариб яққол пешқадамликни сақлаб қолди. Яқин таъқибчисини 10 очкога орта қолдирди. Шундай қилиб, Ислом Аҳмедов “Абдиш Ата”ни кетма-кет иккинчи йил мамлакат чемпионлигига айлантиришга муваффақ бўлди.
Мавсум якунига бағишланган “KPFL Awards 2024” энг яхшиларни тақдирлаш маросимида ҳамюртимиз Ислом Аҳмедов йилнинг энг яхши мураббий деб топилди ва унга махсус статуэтка топширилди. Яъни, ҳамюртимиз Қирзиғистон премьер-лигасининг энг яхши мураббийи сифатида эътироф этилди.
Шунингдек, унинг шогирдлари – “Абдиш Ата” дарвозабони Марсел Исламқулов энг яхши дарвозабон, Атай Жумашев энг яхши тўпурар ҳамда Кайрат Жиргалбек Уулу лиганинг энг яхши футболчиси деб топилди.