"Ливерпуль" ҳужумчиси билан хайрлашишга тайёр
"Ливерпуль" ёзда 27 ёшли қанот ҳужумчиси Федерико Кьеза билан хайрлашишга тайёр. Бу ҳақда "Calciomercato" нашри хабар бермоқда.
Манба маълумотларига кўра, футболчи Италияга қайтиб, фаолиятини давом эттириши мумкин. Бироқ, бунинг учун у маошининг бир қисмидан воз кечишига тўғри келади.
Шунингдек, мерсисайдликларда Кьезани ижарага бериш имконияти ҳам кўриб чиқилмоқда. Таъкидланишича, А Серияда ҳужумчи учун асосий даъвогар "Наполи" ҳисобланади. Жамоа бош мураббийи Антонио Контенинг шахсан ўзи 27 ёшли ҳужуумчига қизиқиш билдирмоқда.
Кьеза ўтган ёзда "Ювентус"дан "Ливерпуль"га ўтган эди. Жорий мавсумда у барча мусобақаларда 11 та ўйинда иштирок этиб, 2 та гол ва 2 та голли узатмани ўз ҳисобига ёздириб қўйди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2028 йилнинг ёзигача мўлжалланган. Transfermarkt порталида келтирилган маълумотларга кўра, футболчининг қиймати 18 миллион еврони ташкил этади.