Ўсмирлар ўртасидаги ЖЧда вакилларимиз 16 та медаль олишди

АҚШнинг Лас-Вегас шаҳри мезбонлик қилаётган оғир атлетика бўйича ўсмирлар ўртасидаги ЖЧда яна бир хушхабар. Бироз аввал қизларимиздан Турсуной Жабборова (-81 кг) 1 та олтин, 2 та кумуш медалларини қўлга киритгани ҳақида хабар берган эдик.

Йигитларимиздан Мирҳосил Мирзабоев ҳам терма жамоамиз ғазнасига 2 та бронза медалини қўшиб қўйди. -96 кг вазн тоифасида супачага чиққан Мирзабоев даст кўтариш машқида 143 кг билан бронза медалига эга чиққан бўлса, икки курашда ҳам шу ўрнини сақлаб қола олди.

Оғир атлетика. Ўсмирлар ўртасида ЖЧ. Лас-Вегас, АҚШ
Йигитлар, -96 кг
1. Рахат Бекболат (Қозоғистон) – 323 кг
2. Ўнур Демирчи (Туркия) – 315 кг
3. Мирҳосил Мирзабоев (Ўзбекистон) – 311 кг

Шунинг билан терма жамоамиз вакилларининг мусобақадаги иштироки якунланди. Полвонларимиз ушбу дунё биринчилигида жами 16 та медаль жамғаришга муваффақ бўлишди. Шулардан 8 таси олтин, 6 таси кумуш, ва 2 таси бронза медалларидир.

22/03/2019 14:01
Йигитлар панд беришди. Спорт.уз малумотларга купрок эътибор килса болар эди. ман бу маълумотни топгунча анча кийналдим, ва ишкивозлар билан болишмокчиман.

Обошли Узбекистан, или как Казахстан выиграл медальный зачет на юношеском ЧМ-2019 по тяжелой атлетике
Казахстан выиграл медальный зачет на юношеском чемпионате мира по тяжелой атлетике, который прошел в американском Лас-Вегасе,сообщает корреспондент Vesti.kz.

В общем зачете уверенно победил Казахстан, который завоевал пять золотых медалей. На втором месте расположился Узбекистан (два «золота», три «серебра» и одна «бронза»), а на третьем — Вьетнам (2−0−1);.