“Реал” “Челси” футболчиси учун ўз ярим ҳимоячисини қўшиб бермоқчи
"Реал Мадрид" "Челси" ярим ҳимоячиси Энцо Фернандесни ёзги трансфер ойнасида жамоага қўшиш имкониятини ўрганмоқда. Клуб мутасаддилар ушбу трансферга франциялик ярим ҳимоячи ҳисобланган Орельен Тчуамени ҳам қўшиб беришни режалаштирмоқда, деб хабар бермоқда “Тeamtalk” нашри.
Маълумотларга кўра, “қаймоқранглилар” ёзги трансферлар ойнасида ярим ҳимоя чизиғини кучайтириш ҳақида ўйламоқда. Ҳозирда “аристократлар” ва “Байер” футболчилари Энцо Фернандес ва Флориан Вирц энг яхши вариант сифатида кўрилмоқда. Агарда фурсат туғилиши биланоқ “қироллик клуби” аргентиналик футболчини қўлга киритишга ҳаракат қилиб кўради. Фақатгина лондонликлар хавбек учун яхшигина сумма сўраши аниқлиги боис, мадридликлар ушбу трансферга Тчуамени ҳам қўшиб бериши мумкин.
Маълумот ўрнида, Энцо жорий мавсум 34 та беллашувда майдонга тушиб, 4 та гол ва 9 та голли узатмага муаллифлик қилган. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2032 йилгача мўлжалланган бўлиб, Тransfermarkt порталидаги нархи 75 миллион еврони ташкил этмоқда.