2000 метр масофага бўлиб ўтган Республика Кубогининг ушбу босқичида академик эшкак эшиш бўйича миллий терма жамоа аъзолари, шунингдек, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳри терма жамоалари спортчилари иштирок этдилар.

Мусобақаларида спортчилар М1х, LМ1х, W1x, LW1x, M2-, LМ2-, W2-, LW1- қайиқларда куч синашдилар.

Кубок беллашувлари якунига кўра ғолиб ва совриндорлар рўйхати қуйидагича қайд кўриниш олди:

LM1X қайиғида:
1-ўрин: Собир Сафаралиев (Самарқанд)
2-ўрин: Ҳожиакбар Абдуҳаликов (Тошкент)
3-ўрин: Аббос Абдушукуров (Тошкент).

LW2- қайиғида:
1-ўрин: Сайёра Бобомуродова/Дилноза Тожиева (Самарқанд)
2-ўрин: Насиба Халикулова/Гулнора Мавлонова (Тошкент вилояти)
3-ўрин: Зуҳра Қўзиева/Маржона Рахимова (Тошкент вилояти).

M1X қайиғида:
1-ўрин: Жасур Мавлонов (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Бекзод Холмирзаев (Тошкент вилояти)
3-ўрин: Султонали Абдувалиев (Сирдарё вилояти).

LM 2- қайиғида:
1-ўрин: Шаҳзод Нурматов/Шахзод Абдураҳмонов (Самарқанд, Сирдарё)
2-ўрин: Исомидин Эшмуродов/Озод Маматов (Самарқанд)
3-ўрин: Элдор Алиқулов/Дилшод Аблобердиев (Тошкент вилояти).

W2- қайиғида:
1-ўрин: Дилфуза Алимова/Заҳро Бердигафарова (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Диёра Юлдошева/Мафтуна Умматқулова (Сирдарё вилояти)
3-ўрин: Гоззал Джолдасова/Марал Оразголиева (Қорақалпоғистон Республикаси).

LW1X қайиғида:
1-ўрин: Малика Тагматова (Самарқанд)
2-ўрин: Сайёра Бобомуродова (Самарқанд)
3-ўрин: Зуҳра Абдужабборова (Сирдарё).

M2-қайиғида:
1-ўрин: Шуҳрат Шодиев/Тоир Толипов (Самарқанд)
2-ўрин: Фазлиддин Каримов/Жасур Тургунов (Сирдарё)
3-ўрин: Жўрабек Толипов/Камилжон Муқумжонов (Андижон).

W1X қайиғида:
1-ўрин: Дилноза Тожиева (Самарқанд)
2-ўрин: Луиза Гафурбаева (Сирдарё)
3-ўрин: Маҳлиё Ҳазратқулова (Сирдарё).

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98