Энрике: "Биз бугун "Ливерпуль"дан устун эдик"
ПСЖ ўз майдонида "Ливерпуль"га мағлуб бўлди. Аммо майдонда парижликлар яхшироқ ҳаракат қилишганди. Меҳмонлар дарвоза томон битта аниқ зарба бериб, ғалаба голини уриб кетишди. Франция клуби эса 10 марта аниқ зарба билан гол ура олмади. Учрашувдан кейин ПСЖ бош мураббийи Луис Энрике ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
"Биз вазиятлар бўйича "Ливерпуль"дан устун эдик, кўпроқ ҳужумлар ва назоратни қўлга олдик. Бугун қандай ўйнаган бўлсак, "Энфильд"да ҳам шундай ўйин кўрсатамиз. Йўқотадиган нарсамиз йўқ".
Шунингдек, испаниялик мутахассис мағлубият сабабларига ҳам тўхталиб ўтди:
"Ҳеч қандай майда деталлар йўқ. Алиссон жуда яхши ўйнади. 5 та ажойиб сейф. Атйганимдек йўқотадиган нарсамиз йўқ. Бу бизни янада хавфлироқ қилади. Кейинги босқичга чиқамизми йўқми билмайман, лекин бунинг учун қўлдан келганча ҳаракат қиламиз", - деди Энрике.
ПСЖ айни пайтда Европанинг энг кучли жамоаларидан бирига айланиб олган. Жамоа кетма-кет 10 та баҳсда ғалаба қозониб келаётганди.