Энрике: “Биз ҳақиқий жамоа эканлигимизни намойиш этдик, бу ҳали бошланиши”
ПСЖ бош мураббийи Луис Энрике “Ливерпуль” устидан эришилган муҳим ғалабадан сўнг матбуот анжуманида иштирок этиб, бўлиб ўтган учрашув ва рақиб жамоа ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
"Мен жуда хурсандман, биз ҳақиқий жамоа эканлигимизни исботладик. Бугун биз мухлисларимиз қўллаб-қувватлаши остида жуда яхши ўйин ўтказдик. Шу боис, ажойиб жамоам билан фахрланаман. Бу ҳали бошланиши! Биз янада кучайишга интиламиз.
Бу жуда қийин ўйин бўлди, чунки "Ливерпуль" – жуда кучли жамоа. Тўпни назорат қилиш осон бўлмади. Лекин бизнинг менталитетимиз, характеримиз ва, айниқса, Доннарумма туфайли биз ғалабага эришдик.
Энди тикланиш ва ғалабани нишонлаш ҳақида ўйлашимиз керак. Биз ҳар қандай стадион ва муҳитда футбол ўйнашни яхши кўришимизни кўрсатдик" – дея таъриф бериб ўтди испаниялик мутахассис.
Маълумот ўрнида, парижликлар кечаги муваффақиятдан сўнг чорак финалда “Астон Вилла” ёки “Брюгге” билан тўқнаш келади. Агарда ярим финал босқичига ҳам йўл оладиган бўлса, Мадриднинг икки клуби ёки Лондоннинг “Арсенал” клуби билан куч синашиши мумкин.