Таэквондо бўйича Ўзбекистон чемпионати баҳслари ўтказилди
27-28 январь кунлари пойтахтимизда таэквондо бўйича Ўзбекистон чемпионати баҳслари ўтказилди.
Ўзбекистон таэквондо WTF ассоциацияси ҳудудидаги “Универсал” спорт саройида бўлиб ўтган баҳслари бошларда эркаклар ва аёллар 8 тадан вазн тоифасида кортга чиқишди. Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳридан 331 нафар таэквондо устаси ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Мусобақада терма жамоамизнинг ишончли вакиллари, қизлар ўртасида Заря Қосимова (-57 кг), Дилфуза Холбўтаева (-62 кг), Нигора Турсунқулова (-67 кг), Зарнигор Нуриллаева (-73 кг), эркаклар ўртасида Валентин Хегай (-54 кг), Темурбек Ўролов (-58 кг), Камронбек Яхшибоев (-63 кг), Аброр Нуриддинов (-74 кг), Никита Рафалович (-74 кг), Шаҳбоз Шофайзиев (-74 кг), Максим Рафалович (-80 кг), Мирзонозим Шарапов (-87 кг), Дмитрий Шокин (+87 кг)лар иштирок этишди.
Қуйида биринчи кунги техник натижалар билан танишинг:
Қизлар
-46 кг
1. Нигина Ражабова (Навоий)
2. Маҳлиё Ҳусанбоева (Тошкент шаҳри)
3. Шоҳсанам Аъзамова (Фарғона)
3. Лола Донаева (Жиззах)
-53 кг
1. Динора Мамадибрагимова (Тошкент)
2. Назокат Нажмиддинова (Андижон)
3. Дилсора Қурбонова (Қашқадарё)
3. Диёра Ҳикматова (Самарқанд)
-57 кг
1. Чарос Қаюмова (Тошкент)
2. Шоҳиста Норматова (Жиззах)
3. Дилафрўз Дўстмуродова (Қашқадарё)
3. Заря Қосимова (Ўзбекистон терма жамоаси)
-73 кг
1. Мафтуна Эргашева (Тошкент)
2. Зарнигор Нуриллаева (Ўзбекистон терма жамоаси)
3. Фаёза Омонова (Сирдарё)
3. Фериде Узакбоева (Қорақалпоғистон)
Эркаклар
-54 кг
1. Валентин Хегай (Ўзбекистон терма жамоаси)
2. Баҳром Абдуллаев (Тошкент)
3. Низомиддин Омонтурдиев (Тошкент)
3. Суҳроб Бобобеков (Жиззах)
-58 кг
1. Темурбек Ўролов (Ўзбекистон терма жамоаси)
2. Феруз Аҳмедов (Самарқанд)
3. Шаҳриёр Субҳонов (ЎзДЖТИ)
3. Ниёз Пўлатов (Тошкент шаҳри)
-74 кг
1. Никита Рафалович (Ўзбекистон терма жамоаси)
2. Шаҳбоз Шофайзиев (Ўзбекистон терма жамоаси)
3. Ислом Адҳамов (Тошкент)
3. Аброр Нуриддинов (Ўзбекистон терма жамоаси)
+87 кг
1. Дмитрий Шокин (Ўзбекистон терма жамоаси)
2. Шоҳрух Ражабов (Сурхондарё)
3. Шуҳрат Ҳусанов (Тошкент шаҳри)
3. Саидолим Нўъмонов (Фарғона)
Фикрлар