Дзюдочиларимиз халқаро турнирда ғалаба қозонди
Ads

Пойтахтимизда дзюдо бўйича 1999-2000 йилларда туғилган йигит-қизлар ўртасида Николай Қўлдошев хотирасига бағишланган халқаро турнир ташкил этилди.

Ўзбекистон дзюдо федерацияси томонидан ўтказилган мазкур мусобақада полвонларимиздан ташқари қўшни Қозоғистон ва Тожикистондан келган спортчилар ҳам иштирок этди. Мусобақада 400 дан ортиқ дзюдочилар 15 вазн тоифасида ўзаро рақобатлашди.  

Қуйида мусобақада қайд этилган натижалар билан танишасиз:

Ўғил болалар

-55 кг

1. Тимур Абишев (Тошкент шаҳри) – олтин
2. Беҳрузбек Ҳамидов (Тошкент шаҳри) – кумуш
3. Жамол Хомидов (Навоий) – бронза
3. Худойшукур Исмоилов (Хоразм) – бронза

-60 кг

1. Аскат Ануарбек (Қозоғистон)
2. Е.Сулеймен (Қозоғистон)
3. Диёрбек Ботиров (Қашқадарё)
3. Шаҳзод Давронов (Самарқанд)

-66 кг

1. Н.Салимбаев (Қозоғистон)
2. Вагиф Ибодов (Самарқанд)
3. Бекзод Тўраев (Тошкент вилояти)
3. Асадбек Шаропов (Бухоро)

-73 кг

1. Азизбек Авазмуродов (Тошкент шаҳри)
2. Дилшодбек Юлдашев (Тошкент шаҳри)
3. Жавоҳирбек Сапаров (Тошкент вилояти)
3. Санжар Баҳромов (Тошкент шаҳри)

-81 кг

1. Жалолиддин Қурбонмуродов (Қашқадарё)
2. Муҳаммаджон Муҳаммедов (Самарқанд)
3. Н.Ортай (Қозоғистон)
3. Асадбек Афғонов (Самарқанд)

-90 кг

1. Музаффарбек Тўрабоев (Тошкент шаҳри)
2. Сардорбек Ҳасанов (Тошкент шаҳри)
3. Беҳзод Ашуров (Сурхондарё)
3. Олимжон Ўролов (Қашқадарё)

-100 кг

1. И.Ералиев (Қозоғистон)
2. Руфат Худаков (Тошкент шаҳри)
3. Темирхон Ибраев (Тошкент вилояти)
3. Шахзод Суннатов (Самарқанд)

+100 кг

1. Жамшид Бахтиёров (Тошкент вилояти)
2. Шохруҳхон Бахтиёров (Тошкент шаҳри)
3. Озод Ўринбоев (Тошкент шаҳри)
3. Амиршоҳ Раҳмонов (Тошкент шаҳри)

Қизлар

-48 кг

1. Маржона Салоҳитдинова (Сурхондарё) – олтин
2. Нодира Абдуқаюмова (Тошкент шаҳри) – кумуш
3. Шодия Раҳимова (Хоразм) – бронза

-52 кг

1. Сита Кадамбаева (Хоразм)
2. Зарнигор Раҳмиддинова (Фарғона)
3. Кимё Марасулова (Тошкент шаҳри)
3. Назим Алменова (Қозоғистон)

-57 кг

1. Нилуфар Эрмагамбетова (Қорақалпоғистон)
2. Феруза Усмонова (Тошкент шаҳри)
3. Ақмарал Эрназар (Қозоғистон)
3. Ҳилола Қўлдошева (Хоразм)

-63 кг

1. Мафтуна Рўзимова (Хоразм)
2. Зуҳра Суюнова (Навоий)
3. Индира Елмуратова (Қорақалпоғистон)
3. Нафиса Шерипбаева (Хоразм)

-70 кг

1. Шохиста Назарова (Сурхондарё)
2. Малика Ўролова (Тошкент шаҳри)
2. Мамлакат Султонова (Хоразм)

-78 кг

1. Шоҳиста Анорова (Жиззах)
2. Венера Тамабек (Қозоғистон)

+78 кг

1. Рината Илматова (Сурхондарё)
2. Дилноза Камолова (Тошкент шаҳри)
3. Жамила Тўрабоева (Сурхондарё)

«SPORTS.uz» сайтида чоп этилган материаллардан нусха кўчириш, тарқатиш ва бошқа шаклларда фойдаланиш фақат таҳририят ёзма розилиги билан амалга оширилиши мумкин.

ТАҲРИРИЯТ ҲАҚИДА

Гувоҳнома: №1002. Муассис: «RENDER SYSTEMS» МЧЖ.

Таҳририят манзили: 100047, Тошкент шаҳри, Истиқбол кўчаси, 15-уй.
Электрон манзил: info@sports.uz.
Телефон: +998 71 233-78-98