Рўзиқул Бердиев: "Йиғиннинг биринчи босқичини ўтказиб бўлдик"
Хабарингиз бор, айни дамда Қаршининг "Насаф" жамоаси айни дамда янги мавсумга тайёргарлик олиб бормоқда. "Аждарлар" устози Рўзиқул Бердиев тайёргарлик, жамоа машғулотлари ҳақида ўз фикрлари ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
"Рўзиқул ака, янги мавсумга тайёргарлик, жамоанинг режалари, ўқув-йиғин машғулотлари ҳақида фикрларинингиз билан ўртоқлашсангиз?
Биз йиғиннинг биринчи босқичини ўтказдик. Бу 3-16 январь кунлари бўлиб ўтди. Шундан сўнг жамоа Тошкентда тиббий кўрикдан ўтди. Йиғиннинг иккинчи босқичини 19-29 январь кунлари олиб борамиз. Бу ўзимизни уйимизда - Қаршида бўлиб ўтмоқда. Ҳозирда кўпроқ болларни жисмоний ҳолатини тиклаш учун машқлар олиб боряпмиз. Бундан кейинги режамиз хориж йиғинида иштирок этамиз. 3-25 февраль кунлари Туркияда йиғин олиб борамиз. Унда бир-қанча назорат баҳслари келишиб қўйганмиз. Бу босқич биз учун жуда муҳим.
Бу ерда Россия, Украина, Европа жамоалари билан ўйнаймиз. Шу орқали чемпионатга тайёргарлик кўрамиз. Ҳозир жамоамиз тўлиқ таркибда эмас. Терма жамоага кўплаб футболчиларимиз жалб қилинган. Шу сабаб тўлиқ таркибда эмасмиз.
Бундан ташқари, таркибимизга янги футболчилар келиб қўшилди. Бундан ташқари, Биринчи лига, ўринбосарлар жамоасидан ҳам футболчилар жалб қилганмиз. Машғулотларни кунига икки маҳал ўтказяпмиз", - деди Бердиев.